Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak Açıklaması: Kuduruyorlar, Çıldırıyorlar!

Son günlerin en çok konuşulan konusu haline gelen Berat Albayrak tartışmalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berat Albayrak'ın yaptığı icraatları savunarak eleştirilerin maksatlı olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak Açıklaması: Kuduruyorlar, Çıldırıyorlar!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin İzmir 7. Olağan İl Kongresi'ne katılarak açıklamalarda bulundu. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berat Albayrak açıklaması ise dikkat çekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BERAT ALBAYRAK AÇIKLAMASI!

CHP'nin yoğun bir şekilde eleştirdiği Hazine ve Maliye eski Bakanı Beral Albayrak'ı savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son dönemlerde CHP'liler tarafından Berat Albayrak nezdinde tüm ailemle beraber şahsımı hedef alan bir kampanya yürütülüyor. Ülkemizin menfaatine en küçük bir duruşlarını bugüne kadar görmediğimiz CHP aynı hezeyanlarını devam ettiriyor. Mesele ailemize saldırı haline dönüşünce bunların ağızlarının payını vermek üzerimize vacip oldu.” dedi.

DAMAT SIFATININ ÖNEÇIKARILMASI BERAT ALBAYRAK HAKKINDA OBJEKTİF DEĞERLENDİRMEYİ ÖNLEDİ

Türkiye'nin son 7-8 aydır bir ekonomik saldırı ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz ülke olarak bu saldırılara karşı önemli bir mücadele ortaya koyduk. Bu mücadelenin en ön safında da Berat Bey yer almıştır.Berat Albayrak'ı önce enerjide sonra da ekonomide ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği damat sıfatının bu alanlardaki birikiminin ve başarısının önüne geçirilmesidir. Yalnızca bir siyasetçi olarak değerlendirilseydi daha objektif bir değerlendirme yapılabilirdi.” ifadelerini kullandı.

PEK ÇOK KAZANIMIN ALTINDA BERAT ALBAYRAK'IN İMZASI VAR

Türkiye'nin çok önemli atılımlarının arkasında Berat Albayrak'ın olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Berat Albayrak'ın geliştirdiği stratejilerin meyvelerini toplamaya hazırlanıyoruz. Karadeniz'deki doğalgaz rezervinin keşfini yapan gemilerin alınmaya başlamasından madencilik açılımlarına kadar pek çok kazanımın altında Berat Bey'in imzası vardır.” şeklinde konuştu.

KUDURUYORLAR, ÇILDIRIYORLAR!

Berat Albayrak'ın doğalgaz gibi çok önemli bir keşfe ön ayak olduğu için eleştirildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onu başardığı için kuduruyorlar, çıldırıyorlar. Türkiye ekonomisini daha güçlü bir hale getirebilmek için pek çok tarihi öneme sahip uygulamaların arkasında da Berat bey var. O uygulamaları onun Hazine ve Maliye Bakanlığı döneminde hayata geçirdik. Bunlar arasında benim de çok ehemmiyet verdiği iki konu da katılım şirketlerinde yeni iş modellerinin geliştiirlmesi ve faizsiz finansman yöntemlerinin çeşitlenmesidir.” açıklamasını yaptı.

DÖVİZ REZERVİ ELEŞTİRİLERİNE CEVAP!

Döviz rezervlerinin erimesine yönelik yapılan eleştirilere de cevap veran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların döviz rezervlerine yönelik eleştirilerindeki amaç bu konuda bilgi sahibi olmak değildir. Çünkü biz bunları en küçük bir konuda bile bilgilendirdiğimizde bize yaptıklarını çok iyi biliyoruz. Onlar için değil ama kafası karışmış olabilecek vatandaşlarımız için konuyu açıklamak istiyorum. Bir süredir zaten ekonomik saldırı altında olan Türkiye'de salgın döneminde Uluslararası alanda ortaya çıkan finansal dalgalanmalara karşı tedbir geliştirilmesi gerekiyordu. İşte bu ortamda ödemeler dengesi tarafında bir sıkıntı yaşanmaması için planlı ve kontröllü bir şekilde döviz işlemleri yapıldı. Ne dövizin buharlaşması ne de herhangi bir istismar kesinlikle sözkonusu dahi değildir. Bu döviz işlemleri sayesinde ülkemiz tüm olumsuzluklara rağmen hedeflerinden kopmamıştır.” dedi.

TÜRKİYE'NİN NE KADAR DÖVİZ REZERVİ VAR?

Merkez Bankası'nın döviz rezervleri hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kalkmış Merkez Bankası'nın döviz rezervleri sıfırlandı diyorlar. Hatta sıfırın altına düştü diyen bile var. Biz göre geldiğimizde Türkiye'nin döviz rezervi 27,5 milyar dolardı. Şu anda ise 95 milyar dolar döviz rezervi var. Başbakanlığımız döneminde 2013'te döviz rezervimiz 132 milyar dolara kadar çıkmıştı. Ondan sonra bir düşüş yaşayarak 95 milyar dolara geriledik. Biz yeniden 132 milyar dolara çıkarız hatta 200 milyar doları geçeriz. Çünkü biz bu işi biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@