Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar Camii Duvarına Pislemeye Başladılar

SİİRT(ANKA)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini 1997 yılında cezaevine götüren Ziya Gökalp’ın, “Minareler Süngü” şiirini aynı meydanda bu kez Cumhurbaşkanı olarak okudu. Erdoğan, kendisini Kuran-ı Kerim’i istismar et

Haberler 04.05.2015, 15:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar Camii Duvarına Pislemeye Başladılar

SİİRT(ANKA)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini 1997 yılında cezaevine götüren Ziya Gökalp’ın, “Minareler Süngü” şiirini aynı meydanda bu kez Cumhurbaşkanı olarak okudu. Erdoğan, kendisini Kuran-ı Kerim’i istismar etmekle suçlayan CHP Lideri  Kılıçdaroğlu ve "Kâbe’miz Taksin" diyen HDP Lideri Demirtaş’a, “Bunlar cami duvarına pislemeye başladılar” sözleri ile yüklendi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt’te toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Siirt’in her zaman kendisine kalbini açtığını söyledi.

Erdoğan, Siirt’te 17 Aralık 1997’de okuduğu ve kendisini cezaevine götüren, Ziya Gökalp’in “Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker” şiirini aynı meydanda bu kez Cumhurbaşkanı olarak okudu.

AK Parti’nin kuruluş sürecini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aradan aylar geçti, yıllar geçti devran döndü partimizi kurduk. 42 bin kişi ile bir kamuoyu araştırması yaptık. Millet partiyi kurun dedi. Nasıl parti kurmamız gerektiğini de söyledi. Kurduk 16 ay sonrada iktidar olduk.12 yıl iktidardan sonra tekrar kamuoyu araştırması yaptık. Bu defa Cumhurbaşkanı ol dedi millet” dedi.

Siirt’in yüzde 85,8 oyla kendisini parlamentoya gönderdiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu millete hizmetkâr olmaktan daha güzel bir şey olamaz. İpin ucunu 1997 yılında kesmek istediler, altı yıl sonra yine buradan başladı her şey” ifadelerini kullandı.

-“BUNLAR CAMİİ DUVARINA PİSLEMEYE BAŞLADILAR”-

Konuşmasında anamuhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Benimle ilgili dün Kayseri’de bir ifade kullanmış. Cevap vermeye değmez ama Kayserili kardeşlerim Cumhurbaşkanlarını iyi bilir.  Nerede neyi konuşacağını da bilmiyor. Ne diyor; Cumhurbaşkanı 'Evren gibi Kuran’ın istismarını yapıyor' diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, Ben Kuran’la büyüdüm, Kuran ile yaşıyorum. Onu sen kendine söyle, kendi şahsında Kuran’ın yerinin ne olduğu malum. Beyefendi nereden buraya geldi? Hani ben dedim ya Diyanet İşleri Başkanlığı, Kürtçe Kuran-ı Kerim meali yayınladı dedim ya. Bundan beyefendi rahatsız olmuş. Malum terörün beslediği siyasi parti ne diyor? 'Diyanet İşlerini kapatacağız' diyor. Bunlar maalesef camii duvarına pislemeye başladılar. İstismarsa, istismar yapıyorlar. Her türlü yol bunlarda var. Anamuhalefet diyor ki; ‘İmam hatipleri kapatacağım’, Kayseri’de diyor ki; ‘hayır ben öyle demedim’. Kayıtlar mevcut. Ne dedin 1 8 4. Şimdi bir Cumhurbaşkanı olarak bana yanlışları düzeltmek düşer. Bir defa o yetkiyi sen nereden alıyorsun? Milletin verdiği yetkiyle bu parlamentodan 12 yıllık zorunlu eğitime geçti. İmam hatipler, meslek liselerinin önündeki engeller kalktı.

Terör destekli olan siyasi parti benim inançlı Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Ben buradan inançlı, inançsız Kürt kardeşlerime sesleniyorum; 7 Haziran’da bu oyunu bozun. Çıkmış ne diyor? 'Taksim bizim Kâbe’mizdir' diyor. Bizim Kâbe’miz bellidir. Bir zamanlar bu CHP’liler ne diyordu. Kabe Arap’ın olsun, bize Çankaya yeter diyordu. Şimdi bunlarda aynı şekilde Kabe Arap’ın olsun, bize Taksim yeter diyor. Bunlara 7 Haziran'da bir ders gerekmiyor mu? Bizim dersimiz sandıkta. Şimdi diyorlar ki Cumhurbaşkanı taraf. Evet, taraf ama ben milletin tarafındayım, millet neredeyse ben oradayım. Her partiye de eşit mesafedeyim ama gönlümde bir parti var tabi ki. Bu meydan da her hangi bir partinin pankartı yok. Bu meydanda sadece Türk bayrağı dalgalanıyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konuşmasında, tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet vurgusu yaptı.(ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@