Cumhurbaşkanı Erdoğan: 13 Kardeşimizin Şehit Edilmesinin Gerçeklerini Meclis'te Açıklayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize İl Kongresi'ne katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Irak'ın Gara bölgesinde 13 asker ve polisin şehit edilmesine yönelik konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan detayları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 13 Kardeşimizin Şehit Edilmesinin Gerçeklerini Meclis'te Açıklayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Rize İl Kongresi'ne katılarak gündeme dair değerlendirmeler yaptı.

KARDEŞLERİMİZİ KURTARALIM İSTEDİK!

Pençe Kartal-2 Harekatı hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehit edilen 3 askerimize ve 13 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kardeşlerimizin bir kıs 5 ay bit kısmı da 6 aydır teröristlerin elinde esirdi. Biz en başından itibaren bu kardeşlerimizi teröristlerin elinden nasıl kurtaracağımızın hesaplarını yaptık. Onları sağ salim ülkemize getirebilmek için çok uğraştık. Bu operasyonun yapıldığı gece deartık bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik.” dedi.

TBMM'DEGÜNDEME GETİRECEĞİZ!

Koordinasyon içerisinde bir çalışma yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli Savunma Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ve MİT koordinasyonunda adımlar atıldı. İlk etapta bunların inlerine girdik ve 42 terörist orada geberdi. Bu esnada teröristler esirleri iyice köşe noktaya sıkıştırarak en sonunda bunlardan birisi kardeşlerimizi şehit etti. Biz şimdi bu olayın detaylarını TBMM'de soruşturma önergesi vererek gündeme getireceğiz. İşin gerçeklerini orada açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

ABD PKK'NIN YANINDA VE ARKASINDA

ABD'yi de eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların parlementodaki temsilcilerinde yalan bol. Ancak operasyonun detaylarını, olayın ayrındılarını Milli Savunma Bakanı, İçişleri Bakanı ve Genelkurmay Başkanı anlatacak. Peki Batı bunlardan anlar mı? İster anlasınlar isterlerse de anlamasınlar. ABD'nin açıklaması tam evlere şenlik. Hani bunlar PKK'nın yanında değildi. Hani siz PYD'nin yanında değildiniz? Bal gibi de yanlarındasınız ve arkalarındasınız.” şeklinde konuştu.

MADEM MÜTTEFİKİZ YANIMIZDA OLACAKSINIZ

PKK'ya büyük bir destek verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kuzay Irak'ta terör örgütüne verilmek üzere binlerce tır mühimmat taşıdı. Bunları kim getirdi? Teröristlere teslim ettiler. Niye verdiler, Türk askerine karşı kullansınlar diye. Biz sizinle Nato'da berabersek buna uygun davranacaksınız. Teröristin yanında yer almayacaksınız. Eğer birisinin yanında yer alacaksanız madem müttefikiz bizim yanımızda yer alacaksınız. 51'i ölü olmak üzere 53 terörist etkisiz hale getirildi.” açıklamasını yaptı.

BUNUN BEDELİNİ MİLLET SİZE ÖDETECEK!

Muhakelete terör üzerinden yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütüne sahip çıkan, destek veren herkesin eline masumların kanı bulaşmıştır. Parlementodaki uzantıları ellerinde çakı bile yok diyorlar. Bombaları var, her türlü silahları var ama sorsan açkıları bile yok. Kimin nerede, ne yaptığını gayet iyi biliyoruz. Bay Kemal bunları iyi öğren. Bu gerçekleri iyi öğreneceksin. Bunun bedelini size millet ödetecek. Bu sözüm, hak ve özgürlük kılıfı adı altında Türkiye'de terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına destek verenleredir.” dedi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@