Çipras'tan Elazığ ve 15 Temmuz telefonu

Yunan Başbakan Çipras, Elazığ'daki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım ve Türk halkına başsağlığı dileyerek, Yunanistan'ın Türkiye'ye terörle mücadelede güçlü destek verdiğini ifade ettiği öğrenildi.

Haberler 18.08.2016, 19:24
Çipras'tan Elazığ ve 15 Temmuz telefonu
ANKARA, () - BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Yunanistan Başbakanı ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yunan Başbakan Çipras, Elazığ'daki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım ve Türk halkına başsağlığı dileyerek, Yunanistan'ın Türkiye'ye terörle mücadelede güçlü destek verdiğini ifade ettiği öğrenildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Yunan Başbakan Çipras, 15 Temmuz'dan bu yana Türkiye'ye ve seçilmiş hükümete destek verdiğini, bu vesileyle yinelemek istediğini belirtti. Başbakan Binali Yıldırım, başsağlığı ve destek ifadeleri nedeniyle mevkidaşına teşekkür ederek, darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma ve adli süreçlerin hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde yürütülmekte olduğunu belirtti. Görüşmede, iki ülke arasında gündemde olan siyasi diyalog ve işbirliği konuları da ele alındı. İki başbakanın mevcut yakın diyaloglarını sürdürmek ve Türkiye-Yunanistan arasındaki üst düzey temasların devamı konusunda mutabık kaldığı bildirildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@