Çiftçinin Yüzünü Güldürecek Teklif

CHP, tarımsal sulamada kullanılan elektrik tüketiminden kaynaklanan alacakların bir yıl ertelenerek faizsiz bir şekilde 48 aya kadar taksitlendirilmesi için kanun teklifi verdi.

Haberler 26.08.2015, 13:28
Çiftçinin Yüzünü Güldürecek Teklif

ANKARA (ANKA)- CHP, tarımsal sulamada kullanılan elektrik tüketiminden kaynaklanan alacakların bir yıl ertelenerek faizsiz bir şekilde 48 aya kadar taksitlendirilmesi için kanun teklifi verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Tabii Afetlerden Zarar Gören Çiftçilere Yapılacak Yardımlar Hakkında Kanun ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Teklifin gerekçesinde son birkaç yıldır birçok felaketi göğüslemek zorunda kalan ve büyük miktarda üretim kaybı yaşayan ve yaşayacak olan çiftçilerin kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi, çiftçinin ödeyemediği elektrik borçlarına bir an önce kolaylık getirilmesi gerektiği ifade edildi.

Teklife göre tarımsal sulamada kullanılan elektrik tüketiminden kaynaklanan alacaklar bir yıl ertelenerek faizsiz bir şekilde 48 aya kadar taksitlendirilecek ve daha önceden yapılandırma yaptığı halde borcunu ödeyemeyen çiftçilerin borçları da yeniden yapılandırılacak. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@