Chp'nin Seçim Bildirgesi'nde Kürt Sorunu İçin Adres...

ANKARA (ANKA)-CHP’nin 200 sayfalık “yaşanacak bir Türkiye” sloganıyla açıkladığı Seçim Bildirgesi 2015  kitapçığında, “CHP, Cumhuriyetin kurucu ilke ve değerlerine bağlı, çağdaş bir sosyal demokrat partidir” ifadesi yer aldı.

Chp'nin Seçim Bildirgesi'nde Kürt Sorunu İçin Adres...

ANKARA (ANKA)-CHP’nin 200 sayfalık “yaşanacak bir Türkiye” sloganıyla açıkladığı Seçim Bildirgesi 2015  kitapçığında, “CHP, Cumhuriyetin kurucu ilke ve değerlerine bağlı, çağdaş bir sosyal demokrat partidir” ifadesi yer aldı. Kürt sorununun birinci sınıf demokrasiyle daha fazla özgürlükle ve siyaset yoluyla çözüleceği ifade edilen bildirgede, “Çözüm, TBMM’de tüm siyasi partilerin katılımıyla, geniş bir uzlaşı ve mutabakatla sağlanacaktır” denildi.

CHP’nin Seçim Bildirgesi 2015 kitapçığında şu vurgular yer aldı:

Atatürk devrimleri ve Altı Ok ilkesi

CHP özgürlükçüdür

CHP eşitlikçidir

CHP dayanışmacıdır

CHP çoğulcudur.

-YOLSUZLUKLA MÜCADELE-

 “Umutlu bir gelecek için büyük dönüşüm hedefleri” başlığında şu ifadeler yer aldı:

“Kamu yönetimi şeffaf ve hesap verebilir olacak, kamu idaresinde uzmanlık kurumlarının özerklikleri korunacaktır. Yolsuzlukla mücadele, kamu yönetiminin öncelikli hedefleri arasında yer alacaktır.

-LAİKLİK VURGUSU YAPILDI-

Laiklik ve inanç özgürlüğü korunacak ve geliştirilecektir. Laiklik, demokrasi ve toplumsal barış için bir zorunluluktur. Devlet, tüm inançlara eşit mesafede duracak, tüm inançlara saygı gösterecektir. Din ve vicdan özgürlüğü tam güvence altına alınacaktır. Din ve siyaset işleri ayrı tutulacak, dinin siyasete alet edilmesine izin verilmeyecektir.

Özgürlük desteklenecektir.

-KÜRT SORUNU-

Kürt sorunu, birinci sınıf demokrasiyle, daha fazla özgürlükle ve siyaset yoluyla çözülecektir. Çözüm, TBMM’de tüm siyasi partilerin katılımıyla, geniş bir uzlaşı ve mutabakatla sağlanacaktır. Atılacak adımlarda hukuk kurallarının bağlayıcılığı gözetilecek ve kamu vicdanının yaralanmasına izin verilmeyecektir.

Büyük dönüşüm hedeflerine ulaşmak için yapılacak siyasete uzlaşmacı ve birleştirici bir dil kullanılacaktır.

Biz korkunun yerine umudun ülkesini kurmak için çalışanların partisiyiz.” (ANKA/DEVAM)

(MG/GO/OZK)Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.