Chp'nin Seçim Bildirgesi Açıklanıyor, Seçim Şarkısı Çalındı

ANKARA (ANKA) -CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Kongre Merkezi'nde partisinin seçim bildirgesini açıklıyor. Toplantıda milletvekili adayları da tanıtılacak.  Kongre merkezinin içi ve dışı, CHP’nin seçim çalışması iç

Haberler 19.04.2015, 15:09
Chp'nin Seçim Bildirgesi Açıklanıyor, Seçim Şarkısı Çalındı

ANKARA (ANKA) -CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Kongre Merkezi'nde partisinin seçim bildirgesini açıklıyor. Toplantıda milletvekili adayları da tanıtılacak. 

Kongre merkezinin içi ve dışı, CHP’nin seçim çalışması için kullandığı “Yaşanacak bir Türkiye” ana sloganının bulunduğu afişlerle donatılmış durumda. Kongre Merkezinin ana giriş kapısına Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafıyla birlikte, “Yaşanacak Bir Türkiye sözü veriyorum” yazılı dev bir afiş asıldı.

-“KORKMAYIN, YILMAYIN, SİNMEYİN”-

Kongre merkezinin giriş katına da yine, “Yaşanacak Bir Türkiye” sloganıyla, “Korkmayın, yılmayın, sinmeyin” yazılı dev bir pankart asılmış durumda. Partililer ve misafirler arama noktalarından geçirilerek kongre merkezine alınıyor.

-GELENLERİ KILIÇDAROĞLU KARŞILADI!-

Bu arada, kongre merkezine Kılıçdaroğlu’nun gerçek boyutlardaki fotoğrafları da yerleştirildi. Kılıçdaroğlu, giriş katına ve yürüyen merdivenlerin başına konulmuş fotoğraflarıyla, toplantıya gelenleri karşıladı. Partililer de zaman zaman fotoğraf çektirdi.

Kongre merkezinin ikinci katında bulunan salonda, CHP’nin seçim kampanyasında kullandığı “Milletçe Alkışlıyoruz” sloganı anons edildi. Salonda yine gelenleri coşturmak amacıyla popüler şarkılar da çalındı. Partililer de alkışlarla şarkılara eşlik etti.

Kürsünün bulunduğu platforma ise Türk Bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk ve CHP bayrağı ile Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafları, “Yaşanacak Bir Türkiye-Gelin Oy Verin” sloganıyla birlikte asıldı. Platformdaki dev ekranlardan salonun görüntüsü yansıtılıyor.  

-ADAYLARDAN İMZA ALINDI-

Salona girişlerden önce, kurulan masalarda milletvekili adaylarından imzaları alındı. Yine ikinci kat, CHP’nin seçim sloganlarının yer aldığı pankartlarla donatılmış durumda.

Kongre Merkezi’ne gelenler için çay, kahve ve çeşitli yiyeceklerin bulunduğu stantlar da kuruldu.

-VAATLER SLOGANLAR HALİNDE SIRALADI: 10 BAŞLIK-

Salondaki koltukların her birine, CHP’nin 200 sayfalık bir kitap haline getirilmiş 2015 Seçim Bildirgesi ve seçim vaatlerinin yer aldığı broşürler konuldu.

CHP’nin seçim vaatlerini içeren sloganları ise şöyle sıralandı:

“Yoksulu olmayan Bir Türkiye”, “Taşeron İşçisi Olmayan Bir Türkiye”, “Asgari Ücretin Vergisi Olmayan Bir Türkiye”, “Kredi Borcu Çaresizliği Olmayan Bir Türkiye”, “Kiraya Mahkumiyeti Olmayan Bir Türkiye”, “Öğretmen ve Öğrencisinin Sorunları Olmayan Bir Türkiye”, “Emeklisinin Derdi Olmayan Bir Türkiye”, “Esnaf ve Kobi’sinin Sorunları Olmayan Bir Türkiye”, “Çiftçisinin Sorunları Olmayan Bir Türkiye”, “İşsizi Olmayan Bir Türkiye”.

-SEÇİM ŞARKSI ÇALINDI:  “UYANACAK BİR TÜRKİYE, YÜKSELECEK BİR TÜRKİYE, OMUZ OMUZA HEP BİRLİKTE YAŞANACAK BİR TÜRKİYE”-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun alkışlar eşliğinde salona gelmesinin ardından ise, CHP’nin merakla beklenen seçim şarkısı da çalındı. “Yaşanacak bir Türkiye” başlığı altındaki seçim şarkısı, videosuyla birlikte yayınlandı. “Haziran’ın bir akşamı uyanacak bir Türkiye” sözleriyle başlayan şarkıda, “Uyanacak Bir Türkiye, Yükselecek Bir Türkiye, Omuz Omuza Hep Birlikte Yaşanacak Bir Türkiye” nakaratı dikkat çekiyor. Şarkının sonunda Kılıçdaroğlu’nun kendi sesinden “Yaşanacak bir Türkiye sözü veriyorum” diyor.

Şarkı daha sonra klibiyle birlikte bir kez daha çalındı. Klipte Kılıçdaroğlu’nun vatandaşla birlikte olduğu fotoğrafların yanı sıra gençlerin seçim şarkısına eşlik ettiği görüntüler de yer alıyor.

Seçim şarkısının ardından, CHP’nin seçim vaatlerinin yer aldığı kampanya filmleri de gösterildi. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@