Chp'nin Roman Adayı Purçu: Bin 400 Yıl Bu Topraklardayız, Ayrım Yapmıyoruz

İZMİR (ANKA) - CHP, İzmir’de seçim çalışmalarına başladı. Roman aday Özcan Purçu kampanyasında "Bin 400 yıldır bu topraklardayız, ayrım yapmıyoruz" dedi. CHP İzmir 1.Bölge Milletvekili Adayları vatandaşlarla buluşurken sorunl

Haberler 25.04.2015, 23:16
Chp'nin Roman Adayı Purçu: Bin 400 Yıl Bu Topraklardayız, Ayrım Yapmıyoruz

İZMİR (ANKA) - CHP, İzmir’de seçim çalışmalarına başladı. Roman aday Özcan Purçu kampanyasında "Bin 400 yıldır bu topraklardayız, ayrım yapmıyoruz" dedi. CHP İzmir 1.Bölge Milletvekili Adayları vatandaşlarla buluşurken sorunlarını dinledi.

CHP İzmir 1. Bölge milletvekili adayları Konak'ın Boğaziçi Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla buluştu.  İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı  Özcan Purçu, Musa Çam, Tacettin Bayır ve Muhsin Kurt, "yaşanacak bir Türkiye için,  durmaksızın çalışacaklarını, güç birliği içinde iktidara hızla  koştuklarını" dile getirdiler.  

Purçu, Romanlar için yapacağı çalışmalarla yalnızca onların değil, tüm ülkenin kalkınacağını belirterek, “Biz Romanlar bin 400 yıldır bu topraklarda yaşıyoruz. Hiç kimseyi şu veya bu diye ayırmıyoruz. 6 milyona yaklaşan Roman nüfusunun kalkınması herkesin refahının yükselmesi demektir” dedi.

Avrupa Konseyi’ne üye devletler içinde Roman stratejisi olmayan tek ülkenin Türkiye olduğunu belirten CHP Milletvekili Adayı Özcan Purçu, CHP’nin hazırladığı stratejinin bir ilk olduğunu, hazırlanan planın hayata geçmesi ile Romanların sorunlarını hızla çözmeye başlayacaklarını  ifade etti. (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@