Chp'nin Bağdat Heyeti: Terör Olayı Değil

Kaçırılan 18 Türk işçisi için Bağdat’a giden CHP heyetinde yer alan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “ Terör olayı değil. Irak ve Türkiye yetkilileri tarafından çözülmesi gereken bir olay” derken Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da, “Vatandaşlarımız sağ salim ayakta” dedi.

Haberler 07.09.2015, 17:29
Chp'nin Bağdat Heyeti: Terör Olayı Değil

ANKARA (ANKA)- Kaçırılan 18 Türk işçisi için Bağdat’a giden CHP heyetinde yer alan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Terör olayı değil. Irak ve Türkiye yetkilileri tarafından çözülmesi gereken bir olay” derken Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da,  “Vatandaşlarımız sağ salim ayakta” dedi.

Bağdat’ta kaçırılan 18 Türk işçisi için Bağdat’a giden CHP heyetinde yer alan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

-“TERÖR OLAYI DEĞİL”-

Tarhan, “Hassas bir konu. Terör olayı değil.  İki ülke Irak ve Türkiye yetkilileri tarafından çözülmesi gereken bir olay. Yaptığımız çalışmalarda aldığımız bilgilerde vatandaşlarımızın sağlıklı olduğunu ama Irak yetkilileri biraz daha zaman verilmesi gerektiğini bu noktada Irak Başbakan’ın bir komisyon kurduğunu, bu komisyonun bu olayı araştırıp yürüttüğünü ve bu komisyonun da kısa süre içerisinde bilgi vereceğini söylediler” dedi.

-“VATANDAŞLARIMIZ SAĞ SALİM AYAKTA”-

Ahmet Akın da, “Vatandaşlarımız sağ salim ayakta hatta bir vatandaşımızın tansiyon hastası olduğundan dolayı kendisine ilaç bulunması için kendisine doktor temin edildiğini dahi öğrendik. En yakın zamanda da vatandaşlarımıza kavuşacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. (ANKA)

(MG/ORH)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@