Chp'li Vekile Cumhurbaşkanına Hakaretten Suç Duyurusu

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Haberler 15.11.2015, 22:02
Chp'li Vekile Cumhurbaşkanına Hakaretten Suç Duyurusu
(DHA)- AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Ak Parti Milletvekili Reşat Petek, konuya ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. Petek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Fransa'daki terör saldırısı üzerine CHP Burdur Milletvekili sayın Mehmet Göker 14 Kasım günü kendi twitter hesabından sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret eden bir açıklama yapmıştır. Mehmet Göker açıklamasında, 'Esad'ı devirip Suriye petrolüne çökme heveslilerin yarattığı (IŞİD) terördür bu. Hepiniz katilsiniz; uzun adam sen de' demektedir. Mehmet Göker'in bu açıklaması ile hukuken Cumhurbaşkanımıza 'katilsiniz' demek suretiyle alenen hakaret ettiğinde kuşku yoktur. Türk Ceza Kanunu 126'ncı maddesinde açıklandığı üzere; 'Hakaret suçunun işlenmesinde mağdurun ismi açıkça belirtilmemiş veya isnat üstü kapalı geçiştirilmiş olsa bile, eğer niteliğinde ve mağdurun şahsına yönelik bulunduğunda duraksanmayacak bir durum varsa, hem ismi belirtilmiş ve hem de hakaret açıklanmış sayılır.' CHP Milletvekili sayın Göker bu açıklamasıyla birkaç hafta önce 102 vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısı üzerine, devleti ve Cumhurbaşkanımızı katil ilan edenlerin tarafında, yani teröristlerin yanında yer alma gafletine düşmüştür."

Mehmet Göker'i telefonla arayıp, açıklamalarından dolayı özür dileme çağrısında bulunduğunu kaydeden Reşat Petek, "Aksi halde suç duyurusunda bulunacağımı ve olayı kamuoyu nezdinde kınayacağımı ilettim. Buna rağmen hatasından dönmediği için Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Herkesin terör karşısında yer alması gerektiği, G-20 Zirvesi'nde Cumhurbaşkanımızın terörü lanetleyerek dünyaya çağrıda bulunduğu bir günde, Cumhurbaşkanımıza 'katil' deme gaflet ve hıyanetinde bulunan sayın Mehmet Göker'i bu çirkin eyleminden dolayı kınıyor, Cumhurbaşkanımızdan ve halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@