Chp'li Vekil'den Erdoğan'a Kenan Evren Göndermesi: Başın Sağ Olsun

ANKARA (ANKA) - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Kenan Evren'e ‘Sizin döneminizde belediye başkanı olsaydım İstanbul'u uçururdum’ diyen Belediye Başkanı başın sağ olsun. Kenan Evren'in avukatlığını yapan AKP milletveki

Haberler 10.05.2015, 22:21
Chp'li Vekil'den Erdoğan'a Kenan Evren Göndermesi: Başın Sağ Olsun

ANKARA (ANKA) - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Kenan Evren'e ‘Sizin döneminizde belediye başkanı olsaydım İstanbul'u uçururdum’ diyen Belediye Başkanı başın sağ olsun. Kenan Evren'in avukatlığını yapan AKP milletvekili senin de başın sağ olsun” dedi.

CHP’li İnce, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in vefatına ilişkin Twitter hesabından ,ilk olarak, “Kenan Evren öldü, kurumları, yasaları, yüzde 10 seçim barajı, o yasa ve kurumları savunan apoletsiz Kenan Evrenler yaşıyor” ifadelerini takipçileriyle paylaştı.

Gün içerisinde de Evren’in hayatını kaybetmesi üzerine tweetler atan İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da bir göndermede bulundu. 2010 yılında “Erdoğan, Kenan Evren Hayranıymış” şeklinde medyaya yansıyan bazı haberlerde, Erdoğan’ın 1998 yılında Kenan Evren’e, "Sizin döneminizde belediye başkanı olsaydım, İstanbul’u uçururdum” dediği öne sürülmüştü.

Bu habere atıfta bulunan İnce ise şunları kaydetti:

“Kenan Evren'e ‘Sizin döneminizde belediye başkanı olsaydım İstanbul'u uçururdum’ diyen Belediye Başkanı başın sağ olsun. Kenan Evren'in avukatlığını yapan AKP milletvekili senin de başın sağ olsun!”

-BAKAN YILMAZ’A DA TEPKİ GÖSTERDİ-

İnce, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı da eleştirdi. Bakan Yılmaz’ın Kenan Evren’in ölümüyle ilgili açıklamasında, “Bizim bir geleneğimiz var, ölünün arkasından kötü konuşulmaz” dediğini anlatan İnce, “Kenan Evren'in ölümünde bu gelenek aklınıza geliyor da İsmet İnönü söz konusu olunca bu geleneği neden unutuyorsunuz? AKP'li Bakana bu geleneği Recep Tayyip Erdoğan'a her gün hatırlatmasını tavsiye ediyorum!”  açıklaması yaptı. (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@