Chp'li Vekilden ‘Anayasa' Anketi

ANKARA (ANKA)- CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı mini “Anayasa” anketi yaptı. Atıcı, vatandaşa  “Anayasa’da neyi beğenmiyorsunuz?” diye sordu. ANKA’ya konuşan Atıcı, vatandaşın gündeminde başkanlık sistemi olmadığını belir

Haberler 07.05.2015, 15:59
Chp'li Vekilden ‘Anayasa' Anketi

ANKARA (ANKA)- CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı mini “Anayasa” anketi yaptı. Atıcı, vatandaşa  “Anayasa’da neyi beğenmiyorsunuz?” diye sordu.

ANKA’ya konuşan Atıcı, vatandaşın gündeminde başkanlık sistemi olmadığını belirterek, “Vatandaşın gündeminde başkanlık sistemi yok. ‘Benim gündemimde bu yok ‘diyor. ‘Anayasada neyi beğenmiyorsunuz?’ diye soruyorum, ‘benim şikayetim yok’ diyor” dedi.

Halkın birinci sıradaki gündeminin ekonomi olduğunu ifade eden Atıcı, şöyle dedi:

“Birinci sıraya ekonomi oturmuş. Halkın birinci gündeminde ekonomi var. ‘Benim oyum tapulu değil’ diyor. Çiftçinin çok ciddi endişeleri var. Yoksulluk ve işsizlik var. Dini duyguların istismar edilmesine tepki var. Ayrıştırmaya tepkili halk. Türkiye’nin ikiye bölündüğünü ifade ediyorlar.”

-“SU PARAMI ÖDE” DİYEN VAR-

Atıcı, ‘elektrik paramı öde’, ‘su paramı öde’ , ‘çocuğun taksidi var bir taksidini öde’, ‘bu yaşlı amcayı evlendirelim’ diyenlerin de olduğunu ifade etti.

Aynı zamanda doktor olan Atıcı, milletvekili adaylarına seçim meydanları için tavsiyelerde bulunarak, “Alkol tüketilmesi doğru bir şey değil. Bol su tüketilmeli. Bedeni iyi dinlesinler. Uyku düzeni önemli. Sigara etkiliyor” diye konuştu. (ANKA)

(MG/ÖZK)

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@