CHP'li vekil Mahmut Tanal telefon numarasını Twitter'a yazdı

Dün yapılan 1 Kasım seçimlerinde oy dağılımına göre Şanlıurfa'daki AKP'li milletvekili sayısı 9'a çıktı.

Haberler 02.11.2015, 13:42
CHP'li vekil Mahmut Tanal telefon numarasını Twitter'a yazdı

Dün yapılan 1 Kasım seçimlerinde oy dağılımına göre Şanlıurfa'daki AKP'li milletvekili sayısı 9'a çıktı. Bu sonuca en büyük tepki Şanlıurfa/ Hilvanlı, CHP'li vekil Mahmut Tanal'dan geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Twitter'dan Şanlıurfalılara tepki gösterdi. Tanal, Twitter'dan yazdığı mesajlarda, ''Şanlıurfa'lılara şaşırdım.Çocuk Hastahanesinde ayni yatakta iki çocuk yatıyor,evde Beşik getiriliyor. Hilvan'da içme suyu yok. Sürekli elektrikleri kesiliyor. Şehir merkezinde otoparkı yok. Fabrikası yok. İşsizlik diz boyu. Köy yolları perişan,engelli evden çıkınca, dışarda gidebileceği tuvaleti olmadığı gibi ibadetini yapabileceği camilere de gidemiyor. Turistik yerlerin Tabelası yok. Turistik yerlerde dinlenme yani içecek ve yiyecek bulundurulmadığı gibi en pahalı THY biletleri aktarmalı Uçuş Uygulaması ile Ş.Urfalı seyahat ediyor. Seçtiniz. Onu anlamadım. Bana bu konuda yardımcı olurlar ise çok mutlu olacağım. Şikayetinizi bana yapıyorsunuz, oylarınızı AKP'ye veriyorsunuz. Herkese sesleniyorum. İş yerini kapatan,müflis eden bir kişi telefonlarını değiştirir ki alacaklılar onu rahatsız etmesin,kimse ulaşılmasın. Seçtiğiniz Mv inşallah telefon numaralarını değiştirmezler.Seçim öncesi ve sonrası telefonlarını kontrol edin.Halkın vekilin Tel:05...'' dedi.

1 Kasım'da AKP oy oranını, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 64'e çıkardı. Oy dağılımına göre Şanlıurfa'daki AKP'li milletvekili sayısı 9'a çıktı. AKP'nin Şanlıurfa milletvekilleri şu isimlerden oluştu:

"Faruk Çelik, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Akyürek, İbrahim Halil Yıldız, Mahmut Kaçar, Kemalettin Yılmaztekin."

Şanlıurfa'daki oy oranı bir önceki seçimlere göre yüzde 10 düşen HDP'de milletvekili sayısı ise 3'e indi. 7 Haziran seçimlerinde ilk kez meclise giren Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan, yeniden milletvekili seçildi. HDP'nin milletvekilleri ise Osman Baydemir, Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan oldu.

Kaynak: Birgün Gazetesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@