Chp'li Tanrıkulu Bakan Yıldız'a 709 Bin Liralık Makam Aracını Sordu

ANKARA (ANKA)  - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yeni makam otosunun 709 bin lira olduğu iddialarını gündeme getirerek, “Bu para ile asgari ücret üzerinden kaç ki

Haberler 20.04.2015, 10:55
Chp'li Tanrıkulu Bakan Yıldız'a 709 Bin Liralık Makam Aracını Sordu

ANKARA (ANKA)  - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yeni makam otosunun 709 bin lira olduğu iddialarını gündeme getirerek, “Bu para ile asgari ücret üzerinden kaç kişi istihdam edilir?” diye sordu.

Tanrıkulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Tanrıkulu, şu soruların yanıtını istedi:

“Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın yeni makam otosu aldığı doğru mudur?  Doğru ise eski makam otosunun marka, modeli nedir? Doğru ise eski makam otosu kaç km yapmıştır?

Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın yeni makam otosunun 709 bin lira olduğu iddiası doğru mudur? 709 bin lira ile asgari ücret üzerinden kaç kişi istihdam edilir?

Enerji Bakanı Taner Yıldız’a yeni makam otosu alınması ihtiyacı nasıl tespit edilmiştir?

Enerji Bakanı Taner Yıldız’a yeni makam otosu alınmasının gerekçesi nedir?

Enerji Bakanı Taner Yıldız’a yeni makam otosu alınması için bilirkişilerce hazırlanmış lüzum raporu bulunmakta mıdır?” (ANKA)

(GO/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@