Chp'li Sarıhan: Enerjiyi Parti İçine Vermenin Doğru Olmadığı İnancındayım

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, parti içinden yükselen olağanüstü ku...

Haberler 09.11.2015, 11:45
Chp'li Sarıhan: Enerjiyi Parti İçine Vermenin Doğru Olmadığı İnancındayım

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, parti içinden yükselen olağanüstü kurultay seslerine, “Enerjiyi parti içine vermenin gerçekten doğru olmadığı inancındayım” değerlendirmesini yaptı.

TBMM’de 26. Dönem milletvekillerinin kayıt işlemleri devam ediyor.

Sarıhan, TBMM’de kaydını yaptırdıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP’de olağanüstü kurultay talepleri var, seçim sonuçları tartışılıyor, olağanüstü kongre toplanmalı mı?” sorusuna  Sarıhan, “CHP’nin bu seçimden başarısız çıktığı yolundaki iddialarına katılmıyorum” derken, “Enerjiyi parti içine vermenin gerçekten doğru olmadığı inancındayım. Bazı talepler var, o talepler de demokratik talepler olarak değerlendirilir. Bu arkadaşlarımızın da bu tür haklarını kullanması onların kendi takdirleri içindedir” yanıtını verdi.

-KİTAP DAĞITTI-

Sarıhan, eşi Zeki Sarıhan’ın kaleme aldığı “Kurtuluş Savaşı Kadınları” kitabını da basın mensuplarına armağan ederek şöyle dedi:

“Arkadaşlarımız genellikle bölgelerinin yerel armağanlarıyla geliyorlar, milletvekili arkadaşlarımız, leblebileriyle, şekerleriyle veya özgün tatlarıyla geliyorlar, ben çok daha tatlı bir şey getirdim, kitap getirdim, kendi kitaplarımdan getirmek isterdim, ancak hiç mevcudu yok bu eşimin ‘Kurtuluş Savaşı Kadınları’ kitabı bunu sizlere armağan ediyorum, benim şekerlerimdir size sunuyorum.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@