Chp'li Özyalçın'dan Cübbeli İddiası

CHP Erzincan Milletvekili Erdoğan Özyalçın, Erzincan’a bağlı Maksutuşağı köyünde, “yöre halkına hiç benzemeyen”, sakallı

Haberler 04.08.2015, 14:50
Chp'li Özyalçın'dan Cübbeli İddiası

ANKARA (ANKA)-CHP Erzincan Milletvekili Erdoğan Özyalçın, Erzincan’a bağlı Maksutuşağı köyünde, “yöre halkına hiç benzemeyen”, sakallı-cübbeli iki kişinin Hatay plakalı (31) bir araçla “keşif” yaptığını öne sürdü.

Özyalçın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, Erzincan’da dolaşan “cübbeli” kişilerin kim olduğunu sordu.

Özyalçın, Erzincan’da dün ve önceki gün yöre halkını tedirgin eden iki kişinin Alevi yurttaşların yaşadığı köyde keşif yaptıklarını öne sürerek, bu kişilerin, hangi amaçla Alevi yurttaşların yaşadığı köye gittikleri sorusunu yöneltti. 

Özyalçın bu çerçevede Davutoğlu’ndan şu soruları yanıtlamasını istedi:

“Olayla ilgili bir inceleme başlatılmış mıdır? Başlatılmış ise sonucu ne olmuştur? Bu kişilerin yukarıda anılan veya başka bir terör örgütü ile bağlantıları tespit edilmiş midir? Sözü edilen kişilerin köyde keşif yaptıkları iddiası doğru mudur? Bu yönde herhangi bir bilgi/bulguya erişilmiş midir? Erişilmiş ise hangi önlem ya da önlemler alınmıştır? Alevi yurttaşların yaşadıkları ve barındıkları yerlere yönelik fiziksel ve psikolojik baskıları içeren bu tip saldırılar nedeniyle ilgili makamlara kaç şikayet ulaşmış, kaçı hakkında hangi işlem yapılmıştır?” (ANKA)

(BK/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@