Chp'li Özel: Bir Kaplumbağa Gibi

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, G-20 Zirvesi’ne ilişkin, “Bir kaplum...

Haberler 16.11.2015, 15:05
Chp'li Özel: Bir Kaplumbağa Gibi

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, G-20 Zirvesi’ne ilişkin, “Bir kaplumbağa gibi sırtındaki Başbakanlık Konutu olarak yapılan evi cumhurbaşkanlığına tahsis edip sırtında eviyle sarayıyla birlikte Beştepe’ye çıkan Cumhurbaşkanı şimdi de görülüyor ki temsiliyet noktasında da yine sırtında bir kaplumbağa gibi bütün yetkilerini taşıyarak gidiyor. Kişiye özel devlet yönetimi olmaz” dedi.

TBMM’de kayıtlarını yaptıran CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, basın mensuplarına “Kalemi Kırılan Gazeteciler” kitabını armağan etti.

Ağbaba, “Maalesef Kenan Evren’e iktidar, Tayyip Erdoğan tur bindirmeye devam ediyor. Herhalde Kenan Evren kalkmış olsa mezarından Tayyip Erdoğan ile gurur duyardı, AKP ile gurur duyardı” dedi.

“G-20 Zirvesinde Cumhurbaşkanı’nın ön planda olmasına ne diyorsunuz?” sorusuna da Özgür Özel, şu yanıtı verdi:

-“SIRTINDA BİR KAPLUMBAĞA GİBİ BÜTÜN YETKİLERİNİ TAŞIYARAK GİDİYOR”-

“CHP grubu olarak etkin, yol gösterici içerik olarak fevkalade zengin ve son derece sonuç alıcı bir muhalefet anlayışı ile bu parlamentoda çalışmaya devam edecek.

G-20 Zirvesine gelince ülkelerde ve devletlerde devamlılık esastır. Ama bu devamlılık kişiye bağlı bir devamlılık değildir. Türkiye Cumhuriyetini temsil etmeye başbakanken Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanıyken yine Recep Tayyip Erdoğan, görev süresi bitse önceki dönem cumhurbaşkanı olsa yine Recep Tayyip Erdoğan mı temsil edecek? Bir kaplumbağa gibi sırtındaki Başbakanlık konutu olarak yapılan evi cumhurbaşkanlığına tahsis edip sırtında eviyle sarayıyla birlikte Beştepe’ye çıkan Cumhurbaşkanı şimdide görülüyor ki temsiliyet noktasında da yine sırtında bir kaplumbağa gibi bütün yetkilerini taşıyarak gidiyor. Kişiye özel devlet yönetimi olmaz. Ne oldu da Türkiye’nin G-20’deki temsiliyeti Başbakan’dan Cumhurbaşkanına gitti.”  (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@