Chp'li Oran: Şems'i Aşığıyla Başbaşa Bırakıyorum

Akşam ve Güneş gazeteleri aleyhine 5 ayrı dava açılmasının ardından CHP İstanbul eski Milletvekili Umut Oran, “Şems\'i aşığıyla başbaşa bırakıyorum, ama şunu unutmasın, bu daha başlangıç mücadeleye devam edeceğim, bütün kirli ilişkilerini ortaya dökeceğim\" dedi.

Haberler 08.08.2015, 14:41
Chp'li Oran: Şems'i Aşığıyla Başbaşa Bırakıyorum

ANKARA (ANKA)- Akşam ve Güneş gazeteleri aleyhine 5 ayrı dava açılmasının ardından CHP İstanbul eski Milletvekili, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran, “Şems'i aşığıyla başbaşa bırakıyorum, ama şunu unutmasın, bu daha başlangıç mücadeleye devam edeceğim, bütün kirli ilişkilerini ortaya dökeceğim" dedi.

Oran yaptığı açıklamada açılan davalarla haklılığının 5​,5 ay sonra yargıda tescillendiğini belirterek, “Gerçeklerin er veya geç ortaya çıkmak gibi güzel bir huyu var. Haysiyet cellatlığı yapıp yüzlerce binlerce insanı karalayan, lekelemeye çalışanları teşhir ettiğim için mutluyum. Temiz toplum, temiz siyaset ve temiz medya için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Şems'i aşığıyla başbaşa bırakıyorum, ama şunu unutmasın, bu daha başlangıç mücadeleye devam edeceğim, bütün kirli ilişkilerini ortaya dökeceğim" dedi.

CHP'li Umut Oran ile gazeteci Emre Uslu ve @Fuatavni arasında geçtiği iddia edilen 'Sümeyye Erdoğan'a suikast' konuşmalarının da yer aldığı Twitter yazışmasının sahte olduğu ortaya çıktı. Savcılık, iddiaları yayımlayan iki gazete hakkında 5 dava açtı.

Akşam ve Güneş gazetelerinde gündeme gelen yazışmalar üzerine Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Oran, böyle bir yazışma yapmadıklarını, iddia edilen mesajın 140 karakterden daha uzun olduğunu, birbirlerini takip etmediklerini bunun Twitter uygulamalarına göre de imkansız olduğunu, kendilerine iftira atıldığını, bu gazetelerin sahibi Ethem Sancak ile gazete yayın yönetmenleri Murat Kelkitlioğlu, Turgay Güler’in bilerek ve isteyerek zincirleme biçimde sahte delil üreterek hakaret edip, iftira attıkları, suç işlemek için örgüt kurarak sahte delil ürettikleri iddiasıyla çıkan her haber için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na çok sayıda suç duyurusunda bulunmuştu.

Ankara Başsavcılığı gazete merkezlerinin İstanbul’da bulunması gerekçesiyle 'yetkisizlik’ kararıyla dosyayı İstanbul Basın Savcılığı'na gönderdi. Soruşturma dosyalarına bakan Bakırköy Basın Savcısı Hüseyin Parlakkılıç her iki gazeteye 4 ayrı dava açarken, Savcı Mustafa Gökay da iki gazeteye 'iftira' suçundan iddianame düzenledi. İddialarla ilgili olarak “yayın yoluyla zincirleme hakaret ve iftira” suçlamasıyla açılan toplam dava sayısı 5 oldu.

-İLK DURUŞMA 8 EKİM’DE-

 Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesinde 2015/66 ve 2015/69 esas numaralarıyla açılan davanın ilk duruşması 8 Ekim 2015 tarihinde yapılacak. (ANKA)

(HM/HF)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@