Chp'li Koç Özkes'in İstifasını Değerlendirdi: Anlık Kızgınlık İçinde Verilen Kararlar Kalıcı Olmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’in partisinden istifa etmesine ilişkin, “Zaman zaman CHP örgütleriyle, milletvekilleri arasında, kendi seçim bölgelerinde bir takım anlaşmazlıklar olabilir.

Haberler 21.07.2015, 15:53
Chp'li Koç Özkes'in İstifasını Değerlendirdi: Anlık Kızgınlık İçinde Verilen Kararlar Kalıcı Olmaz

ANKARA (ANKA) -  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’in partisinden istifa etmesine ilişkin, “Zaman zaman CHP örgütleriyle, milletvekilleri arasında, kendi seçim bölgelerinde bir takım anlaşmazlıklar olabilir. Bunlar partiyle yolunu ayıracak noktaya hiçbir zaman gelmez. Anlık kızgınlık içinde verilen kararlar da kalıcı olmaz” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’in istifa ettiğini duyurması şaşkınlık yarattı. Özkes, “İstifa dilekçemi Genel Merkeze sundum” dese de, parti yönetimi ikna olmuş değil.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında basına açıklamalarda bulunan Koç,  gazetecilerin sorusu üzerine, şu değerlendirmede bulundu:

“İstifa dilekçesi bize ulaşmadı. Zaman zaman siyasette bu tür davranışlar olabilir. Sayın Özkes çalışkan bir milletvekilimizdir. CHP’nin son Olağanüstü Genel Kurultayı’nda da çarşaf listeyle yapılan seçimlerde, Parti Meclisi’ne girerken en yüksek oyu CHP delegesinden almış bir arkadaşımızdır. Zaman zaman CHP örgütleriyle, milletvekilleri arasında kendi seçim bölgelerinde bir takım anlaşmazlıklar olabilir. Bunlar böyle partiyle yolunu ayıracak noktaya hiçbir zaman gelmez. Anlık kızgınlık içinde verilen kararlar da kalıcı olmaz.” (ANKA)

(GO/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@