Chp'li Karaahmetoğlu: Cumhurbaşkanı Makamı Tefrişatına Harcanan Para Ne Kadar

ANKARA (ANKA) - CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na  Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşa edilen 1000 odalı yeni Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün &

Haberler 05.11.2014, 12:15
Chp'li Karaahmetoğlu: Cumhurbaşkanı Makamı Tefrişatına Harcanan Para Ne Kadar

ANKARA (ANKA) - CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na  Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşa edilen 1000 odalı yeni Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün "tefrişatına ne kadar harcandı, harcanacak" diye sordu. Binanın iskanı ile ilgili Mimarlar Odası Ankara Şubesine verilen devlet sırrıdır yanıtını da TBMM gündemine taşıdı.

TBMM Başkanlığı'na Başbakan Davutoğlu'nun yazılı cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Karaahmetoğlu, "Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşa edilen yeni Cumhurbaşkanlığı binasının iç ve dış tefrişatı için bu güne kadar kaç Türk Lirası harcanmıştır? Bundan sonra yapılacak düzenlemeler için ne kadar harcama öngörülmektedir? Cumhurbaşkanı makam odası tefrişatı için harcanan miktar kaç Türk Lirasıdır?" diye sormuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Cumhurbaşkanlığı Köşkü için nasıl bir tasarrufta bulunacağı hakkında bilgi sahibi misiniz?" diye soran Karaahmetoğlu'nun şöyle devam etmişti:

"Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin Atatürk Orman Çiftliği'nde inşa edilen Cumhurbaşkanlığı binasının iskânına ilişkin sorusuna Başbakanlık tarafından iskân belgesinin devlet sırrı olduğu gerekçesiyle verilemeyeceği şeklinde yanıt verildiği doğru mudur? Mimarlar Odası Ankara Şubesine iskân belgesi devlet sırrıdır yanıtı bilginiz doğrultusunda mı verilmiştir? Cumhurbaşkanlığı binası iskânı devlet sırrı mıdır? Bunu devlet sırrı olarak tanımlamanızın gerekçesini açıklar mısınız? Binanın iskânı var mıdır? Devletin en üst temsil makamları bundan böyle iskânı olmayan kaçak bir yapıda mı görevlerini yürütecektir? Sayın Cumhurbaşkanının eski Cumhurbaşkanlığı Köşkü için nasıl bir tasarrufta bulunacağı hakkında bilgi sahibi misiniz? " (ANKA)

(ÜNS/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@