Chp'li Hamzaçebi Ak Parti İle Koalisyondan Umutlu

CHP İstanbul Milletvekili ve CHP’nin koalisyon heyetinde bulunan Akif Hamzacebi, AK Parti ile olası koalisyondan umutlu olduğunu belirtti.

Haberler 03.08.2015, 12:52
Chp'li Hamzaçebi Ak Parti İle Koalisyondan Umutlu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili ve CHP’nin koalisyon heyetinde bulunan Akif Hamzacebi, AK Parti ile olası koalisyondan umutlu olduğunu belirtti.

Hamzaçebi, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında bugün toplanan YAŞ ile igili görüşlerini aktardı. Yakın zamandaki önemli davaları anımsatan Hamzaçebi, "Saygın insanların yargılandığı Ergenekon, Balyoz gibi davalarda TSK teslim alınmak istenmiştir” dedi.

Bu davalarda komuta kademesinin haksız yere suçlanarak, itibarlarının elinden alındığını dile getiren Hamzaçebi,  kaybettiği haklarının iadeyi itibar yasası ile geri verilmesi gerektiğini savundu.

Hamzaçebi şöyle dedi:

“Bu davalarda haklarını kaybeden kamu görevlilerine haklarının iade edilmesi gerekiyor. Suçsuz oldukları  gerçeği yeterli değil. Kaybedilmiş haklarının geri iadesi ancak yasa ile düzeltilir. Geçen dönem verdiğim iadeyi itibar kanun teklifini yeniledim. Bir an önce Meclis açılınca bu düzenlemeyi geçirmeliyiz. Bütün partilere çağrıda bulunuyorum. Terfi hakları geri iade edilmelidir.”

Kolasyon çalışmaları kapsamında bugün son toplantıyı yapacaklarını anımsatan Hamzaçebi, “Türkiye’nin 4 yıllık bir reform hükümetine ihtiyaç var. CHP bunun için hazır. Çalışmalar ile ilgili izlenimlerimi aktarmak doğru değil ama kişisel fikrim umutluyum” diye konuştu.  (ANKA)

(BK/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@