Chp'li Hakverdi: Hem Samimi Değil, Hem De İnsani Değil

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “...

Haberler 16.11.2015, 13:00
Chp'li Hakverdi: Hem Samimi Değil, Hem De İnsani Değil

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ben de işverenlere tavsiye ediyorum, biraz az kazanın ve kazandıklarınızı özellikle dar gelirli olan insanlarla paylaşın” sözüne, “Hem samimi değil, hem de insani değil” dedi.

TBMM’de kaydını yaptıran Hakverdi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın az yiyin yoksullara da dağıtın sözü var, Ali Koç’un kapitalizme karşıyım ifadesi var ne diyorsunuz?” sorusuna Hakverdi, “Biz kapitalizme karşıyız. Emperyalizme karşıyız. Zenginin yoksulu sömürmesine karşıyız. Bu sebeple yani her türlü az yiyin yoksullara da kalsın vesair açıklamaları hem samimi değil, hem de insani değil yani insanlara böyle bir lütufta bulunulması, biz az yiyelim de biraz da bunlara bırakalım lütfu sistemin ne kadar çarpık olduğunu gösteriyor aslında. Koç’un açıklaması da benzer bir açıklamadır, çok kıymetli ve değerlidir benim için” derken, “Ne demek az yiyin de yoksullara da kalsın” dedi.

-“GENEL BAŞKANI DESTEKLİYORUM”-

Kurultay tartışmalarının hatırlatılması üzerine Hakverdi, “Ben Kemal Bey’in Genel Başkanlığının devam etmesi hele de şu dönem devam etmesi taraftarıyım, çünkü Kemal Bey’in değişim rüzgarıyla vekil oldum, ben Genel Merkez’in yolunu bilmiyordum, milletvekili olmadan önce ama milletvekili olduktan sonra öğrendim. Partide bir değişim var. Genel Başkanı destekliyorum” yanıtını verdi.

“Geçen dönem yemin töreninde bir eyleminiz olmuştu, yine böyle bir şey var mı?” sorusuna da Hakverdi, “O dünyaya bakışımızı göstermek içindi, biz dünyaya soldan bakıyoruz, bu sebeple bir anlayışı göstermek için o hareketi yaptım, ama artık anlaşıldığını düşünüyorum yeni yeminde ben böyle bir şey yapmayacağım, çünkü artık tanışıyoruz” dedi.

“Ama başka bir şey yapabilirsiniz?” sözüne de Hakverdi, “Duruma uygun şekilde davranacağız” karşılığını verdi.

- “KEŞKE OLSA”-

“Ali Koç ile ortak bir eylem planlıyor musunuz?” sorusuna da Hakverdi, “Keşke olsa. Ortak en azından kısmi de olsa ortak baktığımız yönler var, niye olmasın. Ben küçük esnaftım, nalbur dükkanımız vardı, boya satardık, küçük kardeşim de dururdu,  dükkandayken öğrenci çocuklara bedava boya dağıtırdı, üniversite öğrencilerine. Koç tek başına bir şey değiştiremez, neyi dağıtacak, başka bir bakış açısı, sisteme böyle bakabilmesi hoşuma gitti” dedi.

“Sizin boyalar duvar yazısı mı oldu?” sorusuna Hakverdi, “Hayır, öğrenci evi boyası oldu ama duvar yazısı olarak kullanan var mıdır bilemem” dedi.(ANKA)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@