Chp'li Gök'ten Parti İçi Muhalefete (2/son)

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanlığı Sarayı konusunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, “Senin haddinde olmayacak da kimin haddinde olacak Bülent Arınç.

Haberler 06.11.2014, 11:05
Chp'li Gök'ten Parti İçi Muhalefete (2/son)

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanlığı Sarayı konusunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, “Senin haddinde olmayacak da kimin haddinde olacak Bülent Arınç. Bülent Arınç kendinle hesaplaş. 1 katrilyon 370 milyar TL, 410 milyar lira uçak,  bunlar seni gece evinde ağlatmıyorsa bir daha Meclis’te kameraların karşısında falanca konuşurken ağlama” dedi.

Gök, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Meclis çalışmalarını ve gündemdeki konuları değerlendirdi.

- “MECLİS, ERDOĞAN DÖNEMİNİN YOLSUZLUKLARININ AKLANMAYA ÇALIŞILDIĞI BİR PLATFORMA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR”-

Meclis’te dün komisyonlarda yaşananlara işaret eden Gök, “5 Kasım 2014 tarihi Meclis’in komisyon odalarından pis kokularının geldiği bir tarihtir. Meclis, Tayyip Erdoğan döneminin yolsuzluklarının aklanmaya çalışıldığı, kapatıldığı bir platforma dönüştürülmüştür” dedi.

-“YOLSUZLUK SORUŞTURMASINDA ADI GEÇENLER ARTIK KENDİLERİNİ MİT MÜSTEŞARI GİBİ GÜÇLÜ GÖRÜYORLAR”-

Dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu’nun çalışmalarına dikkat çeken Gök, “Bu komisyon ‘büyük abi’ korkusundan soruşturma komisyonu üyelerinin istediği isimleri dinlemeyecek bir hale gelmiştir. Rıza Sarraf, Teoman Koman’ın statüsüne taşınmıştır. Soruşturma komisyonu soruşturuyormuş gibi yaparak olayın kenarındaki isimleri dinlemeye çağırarak asıl isimleri büyük komisyona çağırmamak suretiyle dinlemeleri engelleyerek soruşturma komisyonunu fiilen tıkamıştır. Yolsuzluk soruşturmasında adı geçenler artık kendilerini MİT Müsteşarı gibi güçlü görüyorlar” değerlendirmesini yaptı.

-CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK-

Meclis KİT Komisyonu’nda  sorulan sorulara “sır kapsamında” denilerek yanıt verilmediğini ifade eden Gök, bu konuda Sayıştay, BDDK ve komisyon başkanı hakkında ve diğer ilgililer hakkında bir suç duyurusu hazırlığı içinde olduklarını ifade etti.

-“ADI YOLSUZLUKLA ANILAN TÜRGEV’E BİR ÜNİVERSİTE KURDURMA KARARI ALINMIŞTIR”-

Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nda TÜRGEV’e bir üniversite kurdurulma kararı alındığını belirten Gök, “Mütevelli heyetine baktığınız zaman tamamı Başbakan’ın çocuğu, gelini, dünürü, yakını; AKP’li milletvekilleri, AKP’li bürokratlar, AKP’nin belediye başkanları, AKP’nin iş verdiği müteahhitlerle oluşturulan bir mütevelli heyetinin oluşturduğu TÜRGEV’e zaten kamu kaynaklarının nasıl bir bağış yoluyla aktarıldığını hepiniz yakından tanık oldunuz. Adı yolsuzlukla anılan TÜRGEV’e bir üniversite kurdurma kararı alınmıştır” dedi.

-“KAÇAK SARAY”-

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı “kaçak saray” olarak nitelendiren Gök, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın bir soruya “Özel imalat bunlar, haddim olmayarak çok da aklım ermez bu özel imalata” şeklinde yanıt verdiğini belirterek, “Senin haddinde olmayacakta kimin haddinde olacak Bülent Arınç. Bu kadar ucuz mu? Sen kamu parasını korumak için oradasın. Anlaşılıyor ki belli bir rahatsızlığın var. Mütevazıyım diyorsun, mütevazı olmayan kim, mütevazı olmayan Recep Tayyip Erdoğan. Bülent Arınç’ın sözlerinin arkasında bunlar da var. Bülent Arınç kendinle hesaplaş. 1 katrilyon 370 milyar TL, 410 milyar lira uçak,  bunlar seni gece evinde ağlatmıyorsa bir daha Meclis’te kameraların karşısında falanca konuşurken ağlama. Ağlayacaksan buna ağla” dedi. (ANKA/SON)

(MG/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@