Son Dakika

Chp'li Gök: Genel Kurul'da Yüce Divana Gönderme Önergesi Vereceğiz

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis Genel Kurulu’na dört eski bakan hakkındaki “Yüce Divana sevk edilmeme” yönündeki karar geldiği zaman “Yüce Divana s

Haberler 05.01.2015, 18:28
Chp'li Gök: Genel Kurul'da Yüce Divana Gönderme Önergesi Vereceğiz

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis Genel Kurulu’na dört eski bakan hakkındaki “Yüce Divana sevk edilmeme” yönündeki karar geldiği zaman “Yüce Divana sevk” yönünde önerge vereceklerini bildirdi.

Dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu’nda, eski Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski Avrupa Birliği  Bakanı Egemen Bağış ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında yapılan oylamada Yüce Divana “göndermeme” kararı çıktı.

Kararın ardından CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, komisyonun partisine mensup üyeleriyle birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

-“PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİYDİ”-

Karara tepki gösteren Gök, “Aslında Perşembenin gelişi Çarşambadan belliydi. İki hafta önce kadar yapılması ve kararlaştırılması gereken oylamanın bugüne kadar ertelenmesiyle aslında AKP’nin tam da tersi bir davranışla kendi uydurdukları bahanelerle, kendi uydurdukları bir düşmanla yel değirmenleriyle savaş içerisinde olduğunu gördük ve her şeyde olduğu gibi bu konuda da 17 ve 25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını başka yerlere atıfta bulunarak içinden sıyırma çabalarına bir kez daha tanık olduk. Bu vahim bir tablodur. Türkiye siyaseti bugün Soruşturma Komisyonunda AKP’li üyelerin çoğunluk oylarıyla aldıkları bu kararla kara bir gün yaşamaktadır” dedi

-CHP, YÜCE DİVANA SEVK ÖNERGESİ VERECEK-

“Bu bakanlar aklanmış değildir” ifadesini kullanan Gök, “Bu konu TBMM’nin önüne gelecektir. Yüce Divana sevk edilmeme yönündeki karar geldiği zaman CHP olarak Yüce Divana sevk yönündeki önergemizi sunacağız. Bu karar Meclis’e geldiğinde Yüce Divana sevk edilmeme yönünde çıkan kararın değiştirilmesi yönündeki önergelerimizi vereceğiz” diye konuştu.

“Bugün AKP’nin soruşturma komisyonu yükseklerden, büyük abilerden gelen talimatları uygulamıştır” iddiasında bulunan Gök, AK Partili vekillere de seslenerek şöyle dedi:

 “Birinci sınavı kaybettiniz. Önümüzdeki günlerde Meclis’te bunu telafi edecek misiniz, etmeyecek misiniz? Köyünüze alnınız açık bir şekilde dönecek misiniz, dönemeyecek misiniz, bu konu oylanacak Meclis’te. Ak mı kara mı hep birlikte göreceğiz.”

Gök, bu kararla yolsuzlukların üstüne şal örtülmeye çalışıldığını iddia etti. (ANKA)

(MG/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@