Chp'li Gök: Davutoğlu'nun Derhal Görevini Cumhurbaşkanına Devretmesi Gerekir

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin görüşmesine ilişkin, “Artık AKP’nin ve AKP Genel Başkanı, Başbakan Sayın Davutoğlu’nun kurabileceği bir hükümet seçeneği kalmamıştır. Bu durumda Sayın Davutoğlu’nun gecikmeksizin derhal teamüller ve kökleşmiş demokrasi geleneklerimiz çerçevesinde görevini Cumhurbaşkanına devretmesi gerekir” dedi.

Haberler 17.08.2015, 23:15
Chp'li Gök: Davutoğlu'nun Derhal Görevini Cumhurbaşkanına Devretmesi Gerekir

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin görüşmesine ilişkin, “Artık AKP’nin ve AKP Genel Başkanı, Başbakan Sayın Davutoğlu’nun kurabileceği bir hükümet seçeneği kalmamıştır. Bu durumda Sayın Davutoğlu’nun gecikmeksizin derhal teamüller ve kökleşmiş demokrasi geleneklerimiz çerçevesinde görevini Cumhurbaşkanına devretmesi gerekir” dedi.

Gök, TBMM’de basın mensuplarının Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin görüşmesine ilişkin sorularını yanıtlayarak şöyle dedi:

“Sayın Davutoğlu’nun açıklamalarından da öğreniyoruz ki MHP belirlediği tutumunu değiştirmemiştir. Ve artık AKP’nin ve AKP Genel Başkanı, Başbakan Sayın Davutoğlu’nun kurabileceği bir hükümet seçeneği kalmamıştır. Bu durumda Sayın Davutoğlu’nun gecikmeksizin derhal teamüller ve kökleşmiş demokrasi geleneklerimiz çerçevesinde görevini Cumhurbaşkanına devretmesi gerekir. Bundan sonraki her geçen saniye ve saat yetki gasbı olur.

Bir an önce görevi teslim etmesi gerekir, çünkü Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na verilecek bir görevle koalisyon seçeneği çıkartabilecek durumumuz olabilir.” (ANKA)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@