Chp'li Emir: Giderek Alıştırmaya Çalışıyorlar Bizi Şehitlere

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Hakkari’de PKK’nın yola döşediği bombayı uza...

Haberler 17.09.2015, 13:05
Chp'li Emir: Giderek Alıştırmaya Çalışıyorlar Bizi Şehitlere

ANKARA (ANKA)- CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Hakkari’de PKK’nın yola döşediği bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit düşen polis memuru Mehmet Tuhal’ın ailesine haberin kameralar önünde verilmesine, “O görüntüler hepimizin vicdanını yaraladı. Giderek alıştırmaya çalışıyorlar bizi şehitlere, bunun normal bir şeymiş gibi anlatmaya çalışıyorlar” dedi.

Emir, partisine mensup Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ile birlikte hazırladıkları Siirt ve Bitlis raporuna ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Çözüm Süreci’ne işaret eden Emir, “Şimdiye kadar Çözüm Süreci adı altında yürütülen çözümün aslında bir çözüm olmadığını, Kürt vatandaşlarımızın barış umudunu rehin alan ve onun üzerinden seçim kazanmaya dönük projeler olduğunu, bu çözüm süreci adı altında yürüttükleri sürecin aslında sonuçsuz kalacağının belli olduğunu bütün Kürt vatandaşlarımızın da Güneydoğu’da yaşayan vatandaşlarımızın da gördüğünü fark ettik” dedi.

-“KİMSEYİ SOKAĞA ÇIKTI DİYE ÖLDÜRME HAKKINIZ DEVLET DE OLSANIZ YOK”-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı açıklamaya dikkat çeken Emir, “Anımsayın ne dediğini, biz dedi Cizre’de sokağa çıkma yasağı ilan ettik, buna rağmen sokağa çıkanlar teröristtir, biz bu teröristleri cezalandırdık ve yok ettik anlamına gelecek sözler söyledi. Kendisine buradan hatırlatmak isteriz. Terörist dahi olsa en azından yargılanma hakları vardı. Kimseyi sokağa çıktı diye sokağa çıkma yasağını ihlal etti diye yok etme, öldürme hakkınız devlet de olsanız yok, Cumhurbaşkanı olsanız da yok. Herkesin adil yargılanma hakkı vardır” diye konuştu.

-“TERÖR O BÖLGEYİ TAMAMEN TESLİM ALMIŞ DURUMDA”- 

Siirt ve Bitlis’te yaptıkları ziyarete değinen Tüm de, “O bölgenin temel sorunu şu anda kan ve gözyaşı. İnsanların can güvenliği yok. İnsanlar saat 5’ten sonra evlerinden çıkamıyorlar. Terör o bölgeyi tamamen teslim almış durumda.  Devlet orayı tamamen terör örgütlerine teslim etmiş ve bu süre içinde terör örgütlerinin o bölgede güçlendiğini gördük” dedi.

-“O GÖRÜNTÜLER HEPİMİZİN VİCDANINI YARALADI”-

Hakkari’de PKK’nın yola döşediği bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit düşen polis memuru Mehmet Tuhal’ın ailesine haberin kameralar önünde verilmesine ilişkin soruya da Emir, “O görüntüler hepimizin vicdanını yaraladı. Sonrasında bunun gizlice gelmiş bir basın mensubu tarafından yapıldığı söylendiyse de aslında özenli bakıldığında bunun bilinçli bir şekilde birkaç kamera tarafından çekildiği anlaşıldı. Vicdanları yaralayan bir iş olduğu ortada. Tabii giderek alıştırmaya çalışıyorlar bizi şehitlere, bunun normal bir şeymiş gibi anlatmaya çalışıyorlar. Hatta bunları kendi politikaları açısından bir şov malzemesine adeta dönüştürmeye çalışıyorlar. Bence insanlığımızın da bittiği yer olsa gerektir” yanıtını verdi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@