Chp'li Bingöl: Ocak Ayında Olağan Kurultayımızı Gerçekleştireceğiz

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Ocak ayında olağan kurulta...

Haberler 14.11.2015, 14:55
Chp'li Bingöl: Ocak Ayında Olağan Kurultayımızı Gerçekleştireceğiz

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Ocak ayında olağan kurultayın gerçekleştireceğini belirtirken “Masa başında delege yazılıyor” iddiasına da, “Masa başında delege yazılıyor idiyse o gün ne için bu itiraz yapılmadı? Kesinlikle delege seçimleri son derece şeffaf, tüzüğümüzün ve Kongreler Yönetmeliğimizin öngördüğü şekilde sürüyor” dedi.

TBMM’de kaydını yaptıran Bingöl, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Paris’te yaşanan terör saldırısına ilişkin Bingöl, “Artık önümüzde bütün ülkelerin aymazlığı bir tarafa bırakarak ortak tavır  koymasını gerektiren bir durum var. Herkesin çok ciddi bir şekilde teröre karşı tavır koyması gerekiyor” dedi.

-“BÖYLE BİR İDDİANIN MUTLAKA İSPAT EDİLMESİ GEREKİYOR”-

Olağanüstü kurultay taleplerinin hatırlatılması üzerine Bingöl, “Takvim işliyor. Olağan kongre takviminde herhangi bir aksama yok ve çok büyük bir ihtimalle de Ocak ayında kurultayımızı olağan kurultayımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

-“MASA BAŞINDA DELEGE YAZILIYOR İDİYSE O GÜN NE İÇİN BU İTİRAZ YAPILMADI?”-

“Muharrem İnce’nin masa başında delege yazılıyor iddiası vardı, ne diyorsunuz?” sorusuna da Bingöl, “Böyle bir iddianın mutlaka ispat edilmesi gerekiyor. Biz 20 Haziran tarihinden sonra olağan kongre takvimini işlettiğimizde Ağustos’un sonunda Eylül başında ara verdiğimizde o süre zarfı içinde bahsettiğim olağan kongre takvimimiz işledi ama hiçbir yerden hiçbir kimse o süre içerisinde yapılan işlemlerle ilgili en ufak bir müracaatta bulunmadı, bir şikayet söz konusu olmadı ya da örgütlerimize bir başvuru olmadı çok rutin bir  şekilde işler ilerledi ve son derece şeffaf yapıldı. 150’ye yakın ilçede 12 ilde kongre yapılırken masa başında delege yazılıyor idiyse o gün ne için bu itiraz yapılmadı? Kesinlikle delege seçimleri son derece şeffaf, tüzüğümüzün ve Kongreler Yönetmeliğimizin öngördüğü şekilde sürüyor. Genel Merkezimizde hiçbir yönetici hiçbir ilçe ya da ilin delege seçimlerine ya da kongrelerine şu ana kadar müdahale etmemiştir, bundan sonra da etmeyeceğiz” dedi.

“Samanyolu yayın grubu Türksat tarafından uydudan indirilme kararı kapsamına alındı, ne diyorsunuz?” sorusuna Bingöl, “Basın üzerindeki baskı hiçbir şekilde kabul edilemez” dedi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@