Chp'li Aygün'den Ağrı Tepkisi: Provokasyon

ANKARA (ANKA)- CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Ağrı’daki saldırı hakkında “provokasyon” ifadesini kullanırken, “Bir şenlikten doğan bu provokasyondan da bence özellikle AKP’ye karşı olan bütün güçlerin gereken dersler

Haberler 14.04.2015, 17:18
Chp'li Aygün'den Ağrı Tepkisi: Provokasyon

ANKARA (ANKA)- CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Ağrı’daki saldırı hakkında “provokasyon” ifadesini kullanırken, “Bir şenlikten doğan bu provokasyondan da bence özellikle AKP’ye karşı olan bütün güçlerin gereken dersleri çıkarması lazım. Kendi iktidarını korumak için gerçekten ülkeyi ateşe atabilecek bir Cumhurbaşkanı var” dedi.

Aygün, oğlunu 9 Aralık 2012’de askerdeyken kaybeden Rıza Doğan ile birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Er Uysal Doğan’ın dosyasının Anayasa Mahkemesine gittiğini ifade eden Aygün, “Antalya’da üç gün evvel Genelkurmay’ın bir sürprizi ile karşılaştılar. Genelkurmay kendilerine çocuklarının kanlı giysilerini ve özel eşyalarını gönderdi” dedi.

-“PROVOKASYON”-

Ağrı’daki saldırıya işaret eden Aygün şöyle dedi:

“Ağrı’da 15 asker ölüme mi sürüklendi Erdoğan kaçak sarayda rahat yaşaması ve vurgun düzeninin devam etmesi için, askerler bilerek mi ölüme gönderildi tartışmaları yapılıyor ya, er Uysal Doğan’a ve ona Genelkurmay’ın ilgisizliğini yeniden hatırlatmak istedik. Bu kanlı gömlek vesilesiyle.

Ağrı olayında bence karanlıklar prensi olan Efkan Ala’nın ve hiçbir sıfatı bulunmayan Efkan Ala’nın adeta bayram edercesine şu kadar askerimiz yaralandı, teröristleri etkisiz hale getirdik şeklinde ilk demeci veren kişi olması çok anlamlıdır.

Neden Erzurum’da bir partinin milletvekili adayı hiçbir sıfatı bulunmadığı halde Ağrı gibi sonradan provokasyon olduğu açıkça görülen bir olayda ilk açıklamayı yapar.”

-BABA RIZA DOĞAN KONUŞTU, GÖNDERİLEN TORBAYI GÖSTERDİ-

Rıza Doğan da, “2.5 senedir bu konuda mücadele veriyoruz. Bize destek vermek yerine kanlı torbayı gönderdiler. Bizim çocuklarımız intihar etmez. Bu ailelere kanlı torbayı niye gönderdiniz?” diye sordu.

-“OĞLANIN KANLI ELBİSELERİ”-

Gönderilen torbayı gösteren Doğan, “Oğlanın kanlı elbiseleri. Askeri mahkemeden bize gelen tek şey bu. Daha önce Milli Savunma Bakanımız bize şu kelimeyi kullandı ‘sizin çocuklarınız siz maaşa bağlanasınız diye intihar etti’ böyle bir gerekçe olabilir mi” diye konuştu.

-“TİMSAH GÖZYAŞLARI”-

Ağrı’daki saldırıya ilişkin Aygün, “Ağrı olayı nedeniyle askerlerin canı, kanı, askerin değeri, insan olarak kıymetli olduğu üzerine timsah gözyaşı eşliğinde bir tartışma sürüyor ya mevcut yetkililerin ne kadar duyarsız olduğu, sorumsuz olduğunu er Uysal Doğan örneğinde tekrar hatırlatmak için buraya geldik” diye ekledi.

“Genelkurmay’ın yaptığı açıklamada vali talimat verdi ve Jandarma eliyle yapıldığı vurgusu dikkat çekiyor, iç güvenlik paketinin yürürlüğe girmesinden sonra bu olayın bu şekilde gelişmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da Aygün, “Valiler yeni yasayla yargı organı yerine geçiyorlar, savcıların ve hakimlerin görevleri illerde ilçelerde idare amirlere geçiyor. Bu çok sakıncalı. Çünkü valilerin kaymakamların bizzat hükümetin emrinde olduğu Türkiye’de tek parti devletinin olduğu biliniyor. Zaten Ağrı Valisi de skandal açıklamalar yaptı. Hemen terör edebiyatına başladı. Oysa ne oldu, 24 saat geçmeden gördük ki oradaki yaraları askerlerimizi kurtaranlar HDP’nin yöneticileri, şenliğe gelen sıradan insanlarmış. Vali Bey, Genelkurmay ya da AKP öncelikle hükümeti sorumlu tutmak lazım bu olaydan. Hızla orada şenlik yapanları zan altında bırakan ve alışageldik anarşi terör edebiyatına sarılırken orada yurttaşların davranışı çok örnek. Size kurşun yağdırılıyor, siz gidip ona rağmen yaralı askerleri kurtarıyorsunuz” yanıtını verdi.

“Bu ülkede hiçbir yurttaş terörist değildir, bir devlet bir hükümet kendi yurttaşını terörist olarak görmemeli” diyen Aygün, “Bir şenlikten doğan bu provokasyondan da bence özellikle AKP’ye karşı olan bütün güçlerin gereken dersleri çıkarması lazım. Kendi iktidarını korumak için gerçekten ülkeyi ateşe atabilecek bir cumhurbaşkanı var” dedi. (ANKA)

(MG/ÖZK

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@