Chp'li Altay: (Seçim Hükümeti) Payanda Olarak Bulunmayı Arzu Etmeyiz

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, seçim hükümetinde yer alıp almayacaklarına ilişkin, “iki muhalefet partisinin üye vermediği bir noktada ve ağırlıklı AKP’li üyelerden oluşacak bir hükümette biz payanda olarak bulunmayı arzu etmeyiz ama nihai kararı tabii ki MYK’mız verir” dedi.

Haberler 18.08.2015, 12:31
Chp'li Altay: (Seçim Hükümeti) Payanda Olarak Bulunmayı Arzu Etmeyiz

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Engin Altay,  seçim hükümetinde yer alıp almayacaklarına ilişkin, “iki muhalefet partisinin üye vermediği  bir noktada ve ağırlıklı AKP’li üyelerden oluşacak bir hükümette biz payanda olarak bulunmayı arzu etmeyiz ama nihai kararı tabii ki MYK’mız verir” dedi.

Altay, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanınca seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde kurulacak seçim hükümetinde yer alıp almayacaklarına ilişkin soruya Altay, “O hükümete de hem MHP ve HDP üye vermeyeceklerini sanıyorum açıkladılar” dedi.

CHP’nin tavrının ne olacağına ilişkin soruya da Altay, “Bu iki muhalefet partisinin üye vermediği  bir noktada ve ağırlıklı AKP’li üyelerden oluşacak bir hükümette biz payanda olarak bulunmayı arzu etmeyiz ama nihai kararı tabii ki MYK’mız verir” yanıtını verdi. (ANKA/DEVAM)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@