Chp'li Altay: Ha Aralık Ha Ocak Bir Şey Fark Etmez

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “CHP’nin çok önceden başlamış bir kuru...

Haberler 06.11.2015, 14:10
Chp'li Altay: Ha Aralık Ha Ocak Bir Şey Fark Etmez

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “CHP’nin çok önceden başlamış bir kurultay takvimi var, bu çerçevede 3 Ocak’tan sonraki 15 gün içinde dahi kurultayın yapılması mümkündür. Dolayısıyla olağanüstü bir kurultay çağrılsa bile bunun toparlanması zaten muhtemelen Aralığı alır; ha Aralık ha Ocak bir şey fark etmez” dedi.

Altay, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Seçim sonuçları ve kurultaya ilişkin soruya Altay şu yanıtı verdi:

“Sayın Genel Başkanımız seçim sonuçlarının CHP açısından bir başarı olmadığının altını çizdi. Biz bir başarı var dersek bu olmaz, başarı rakibi yenmekle ilgilidir. AK Parti’yi yenemediğimizi kabul ediyoruz elbette, bunun için bir sürü sebep sayılabilir, bir sürü koşullar, şu bu, ortam vesair bunların hiçbirini söylemiyoruz. Elbette bu sonuçlar bir başarı değildir, buna kimse zaten başarı demedi.

CHP’nin çok önceden başlamış bir kurultay takvimi var, bu çerçevede 3 Ocak’tan sonraki 15 gün içinde dahi kurultayın yapılması mümkündür. Dolayısıyla olağanüstü bir kurultay çağrılsa bile bunun toparlanması zaten muhtemelen Aralığı alır; ha Aralık ha Ocak bir şey fark etmez. Olağan kurultayımızı yapacağız, CHP’de ki her üyenin genel başkan olmak hakkıdır yani talep etme hakkı vardır, takdir kurultay delegelerimizindir, kurultay delegelerimiz bir sağduyu içerisinde CHP’nin yeni yönetimini yeni genel başkanını teşekkül ettirirler, bunda bir sorun yok, aday olarak çıkan arkadaşlarımızın hepsi tanıdığımız bildiğimiz arkadaşlar. Bu arkadaşlarımıza yenileri de eklenebilir, bu doğal haklarıdır ama takdir kurultay delegelerinindir, o takdire de herkesin kurultay bittikten sonra saygı göstermesi ve seçilen Genel Başkan’ın etrafında kenetlenmeleri gerekir. CHP’nin gelenekleri hep böyle olmuştur.” (ANKA/DEVAM)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@