Chp'li Altay: Elde Silahla Barış İstenmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ görüşmesinin ardından bir değerlendirme yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, \"Türkiye asla bölünmeyecek. Kardeşlik ve barış içinde yoluna devam edecektir. Ama elde silahla barış istenmez\" dedi.

Haberler 04.08.2015, 16:50
Chp'li Altay: Elde Silahla Barış İstenmez

ANKARA (ANKA) -CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ görüşmesinin ardından bir değerlendirme yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Türkiye asla bölünmeyecek. Kardeşlik ve barış içinde yoluna devam edecektir. Ama elde silahla barış istenmez" dedi.

TBMM'de 15.00'te HDP heyeti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret etti. Görüşmeye HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ile İdris Baluken de katıldı. 40 dakika süren görüşmenin ardından ilk açıklamayı CHP Grup Başkanvekili Engin Altay yaptı. "Ülkenin içinde bulunduğu vahim durumla ilgili kaygılarını ortaya koydular. Akan kanın durması ile ilgili yapılabileceklerle ilgili verimli bir görüş alışverişinde bulunduk" diyen Altay şöyle devam etti:

"Türkiye asla ve asla bölünmeyecek. Kardeşlik ve barış içinde yoluna devam edecektir. Terör nereden gelirse gelsin kabul edilemez. Ortada acılar kan ve terör var. PKK şunu bilmeli elde silahla barış istenmez. PKK'nın yönelttiği silah 7 Haziran'daki haklara yöneltilmiş bir silahtır. PKK derhal silah bırakmalı ve barış dilini konuşmalı. Kafaya silah dayanmışken barış sesini kimse duyamaz. CHP olarak Türkiye'de barışın tesisi adına bundan sonraki süreçlerde de üstümüze düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz. Türkiye'yi kimse bölmeyecek bölemeyeck. MHP 7 Haziran'dan itibaren sürdürdüğü tutum bu sonucun ortaya çıkacağının işaretini veriyordu."

Koalisyon çalışmalarına yönelik soruları da cevaplayan Altay, bugün yapılan görüşmenin bir koalisyon görüşmesi olmadığını ve bu tip konuların gündeme gelmediğini belirterek, "Koalisyondan ziyade bugün barışa nasıl ulaşabiliriz bunu konuştuk" dedi.(ANKA)

(ÜNS/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@