Chp'den Van Ve Hakkari Raporu

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, “Recep Tayyip Erdoğan bir merkezden güvenlik politikaları uygulamakta ve 1 Kasım’da HDP’nin oylarını, CHP’nin ve MHP’nin oylarını kendine katmaya çalışmaktadır,

Haberler 04.09.2015, 14:12
Chp'den Van Ve Hakkari Raporu

ANKARA(ANKA) - CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, “Recep Tayyip Erdoğan bir merkezden güvenlik politikaları uygulamakta ve 1 Kasım’da HDP’nin oylarını, CHP’nin ve MHP’nin oylarını kendine katmaya çalışmaktadır, eğer bunları katamazsa kendi arzu ettiği iktidarını kurabilmesi için her türlü yolu deneyeceğini göstermektedir. En tehlikesini Van’da, Hakkari’de oynadığını gördük, kan üzerinden, çocuklar üzerinden görülüyor” iddiasında bulundu.

Sağlar partisine mensup Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, İstanbul Milletvekili Ali Şeker ile birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Sağlar, CHP heyeti olarak Van ve Hakkari’de yaptıkları ziyaret konusunda hazırladıkları rapora ilişkin bilgi verdi.

-“GENÇLERİN YÜZDE 60’I İŞSİZ”-

Bölgenin büyük sıkıntı içerisinde olduğunu belirten Sağlar, “Bu yörede genel anlamda gençlerin yüzde 60’ı işsiz” dedi.

Göçün hızlandığına işaret eden Sağlar şunları ifade etti:

“Hem PKK’nın baskısı altındalar hem de devletin orantısız güç kullanmasıyla karşı karşıyalar.”

-“KORUMA OLMAKSIZIN”-

Akaydın da, “Yüksekova’da ve Hakkari’de özellikle koruma olmaksızın halkın arasına girdiğimizi vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

-“SANDIK GÜVENLİĞİNİN ÖTESİNDE O BÖLGEDE CAN GÜVENLİĞİ YOK”-

Şeker de, “Bölge tamamen güvensiz durumda, sandık güvenliğinin ötesinde o bölgede can güvenliği yok” dedi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştiren Sağlar, şöyle dedi:

“Recep Tayyip Erdoğan bir merkezden güvenlik politikaları uygulamakta ve 1 Kasım’da HDP’nin oylarını, CHP’nin ve MHP’nin oylarını kendine katmaya çalışmaktadır, eğer bunları katamazsa kendi arzu ettiği iktidarını kurabilmesi için her türlü yolu deneyeceğini göstermektedir. En tehlikesini Van’da, Hakkari’de oynadığını gördük, kan üzerinden, çocuklar üzerinden görülüyor. İşin en vahim noktası her Kürt’ün bir terörist olduğu anlayışıdır. Güvenlik güçlerine bu şekilde talimat verildiğinde bir zamanlar Susurluk’ta gördüğümüz benzeri yapıların ortaya çıktığını da orada müşahede ettik, faili meçhul cinayetlerin peşi sıra gideceğini gördük.

Kan, kurşun, ölüm, sivil yurttaşların zorla  terörist gibi gösterilmiş olması ayırt edilememesi her gence her insana farklı şekilde değil de hep terör anlayışıyla bakılması o yöredeki insanları kopuş noktasına getirmiştir. Bu çok tehlikelidir. Durum adım adım bir kişinin kaprisi ve gelecek beklentisi devletin kaynaklarını kullanma talebi ve hırsı yüzünden bölünmeye doğru gidiyor. Eğer bu ülke bölünürse müsebbibi Recep Tayyip Erdoğan olacaktır bu açıkça orada söyleniyor ve görülüyor da zaten.” (ANKA)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@