Chp'den Türksat Suç Duyurusu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Samanyolu Yayın Grubu’na ait televizyon kanalları v...

Haberler 18.11.2015, 10:45
Chp'den Türksat Suç Duyurusu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Samanyolu Yayın Grubu’na ait televizyon kanalları ve radyoların hiçbir gerekçe gösterilmeksizin Türksat yayın sağlayıcısından çıkarıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Tanal,  TV kanallarının Türksat’tan çıkarılmasında sorumluluğu bulunan tüm yetkililer hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na  yaptığı suç duyurusunda, "nefret ve ayrımcılık suçu işlenmiştir" dedi.

Suç duyurusunda, 14 Kasım 2015 günü herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın Samanyolu Yayın Grubu’na ait televizyon kanalları ve radyoların hiçbir gerekçe gösterilmeksizin Türksat yayın sağlayıcısından çıkarıldığı belirtilerek şöyle denildi:

“2024 yılına kadar sözleşmeleri bulunduğu için bu kanalları takip eden vatandaşlar Türksat hizmetini satın almış, fakat söz konusu kanalların hukuka aykırı bir şekilde yayın sağlayıcıdan çıkarılmasıyla haber alma hakkına ağır bir darbe vurulmuştur.

Yararlanmakta olduğum Türksat yayın sağlayıcısından şahsen takip ettiğim bu kanallar çıkarılarak Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinde ve Anayasamızda koruma altına alınmış olan ifade ve değişik televizyon kanallarından farklı haber alma özgürlüklerim ihlal edilmiştir.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@