Chp'den Medyaya Baskıları İnceleme Komisyonu

CHP, medya üzerindeki baskıları incelemek üzere milletvekillerinden oluşan komisyon kurdu. Medyaya Baskıları İnceleme Komisyonu, çalışmalarını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne aktaracak.

Haberler 01.09.2015, 15:48
Chp'den Medyaya Baskıları İnceleme Komisyonu

ANKARA (ANKA) – CHP, medya üzerindeki baskıları incelemek üzere milletvekillerinden oluşan komisyon kurdu. Medyaya Baskıları İnceleme Komisyonu, çalışmalarını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne aktaracak.

Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun koordinasyonundaki komisyonda, yine gazetecilik mesleğinden gelen Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem yer alıyor.

Komisyon ilk olarak saat 14.30’da Bugün, ardından Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerini ziyaret edecek. Komisyon çalışmaları, yarın yapılacak Zaman ve Taraf Gazeteleri ile diğer bazı medya kuruluşlarına yapılacak ziyaretler ile sürecek. Komisyon, medya üzerindeki baskıları, bu baskıların haber/yayın politikasına etkilerini, haksız rekabet uygulamalarının mali sonuçlarını medya yöneticilerine soracak, görüşlerini alacak. Komisyon çalışmalarını daha sonra Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne aktaracak.

CHP Basın Birimi’nden yapılan açıklamada, “CHP milletvekilleri sıfatıyla, medya özgürlüğünü yaklaşan seçimin en önemli teminatları arasında görüyoruz. Medyaya Baskıları İnceleme Komisyonu olarak, ifade özgürlüğüne ve toplumun haber almasına engel oluşturan baskıların hemen sonlandırılması ve hukuksuz uygulamalardan kaçınılması çağrısında bulunuyoruz” denildi. (ANKA)

(GO/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@