Chp'den Maden Toplantısı

ANKARA (ANKA) – CHP, son günlerde artan maden kazalarının ardından harekete geçiyor. Sendikaların da katılacağı “Maden kazaları, çalışma yaşamı, iş sağlığı ve güvenliği” konulu bir to

Haberler 05.11.2014, 14:55
Chp'den Maden Toplantısı

ANKARA (ANKA) – CHP, son günlerde artan maden kazalarının ardından harekete geçiyor. Sendikaların da katılacağı “Maden kazaları, çalışma yaşamı, iş sağlığı ve güvenliği” konulu bir toplantı düzenleyecek olan genel merkez, bu kapsamda çalışacak bir komisyon kurulmasını da planlandı.  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yarın JW. Marriott Otel’de yapılacak toplantıya, TÜRK-İŞ, DİSK, HAK-İŞ Konfederasyonları, Türkiye Maden İşçileri Sendikası, Genel Maden İşçileri Sendikası, Türkiye Devrimci Maden Arama ve İşletme İşçileri Sendikası, Öz-maden İş, Türk Tabipleri Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Genel Başkan ve yöneticileri davet edildi.

Toplantı, “Madenlerde kaza ve ölüm olmasın, acılar dinsin, yeni acılar yaşanmasın ve çalışma yaşamında geleceği birlikte kuralım” sloganıyla düzenleniyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Soma ve Ermenek maden kazaları sonrasında çok sayıda çalışanın yaşamını kaybetmesi ya da hala  ulaşılamaması başta aileler olmak üzere toplumu yasa boğmuştur. Madenlerde yaşanan iş kazaları bir kez daha ülkenin en önemli gündemi olmuştur. Acılı ailelerin acılarını dindirmek yeni kazaların oluşmasını önlemek parti ve toplum olarak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır” dedi. (ANKA)

(GO/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@