Chp'den İl Ve İlçe Başkanlıklarına 'delege' Genelgesi

CHP, il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgeyle “ilçe ve il delegesi seçimi esasları ile ilçe ve il kongresi seçimleri yapılması esasları” hakkındaki kuralları açıkladı.

Haberler 15.08.2015, 18:43
Chp'den İl Ve İlçe Başkanlıklarına 'delege' Genelgesi

ANKARA (ANKA)- CHP, il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgeyle “ilçe ve il delegesi seçimi esasları ile ilçe ve il kongresi seçimleri yapılması esasları” hakkındaki kuralları açıkladı.

İl ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede; “köy ve mahalle muhtarlık bölgeleri” delege ve “parti içi önseçmen” seçimleri kuralları, seçilecek olan delege ve parti içi önseçmen sayıları, ilçe kongresi delegeleri ve parti içi önseçmen seçimleri, il kongresi delegelerinin seçimine yönelik kurallar yer aldı.

Genelgede yer alan “köy ve mahalle muhtarlık bölgeleri” delege ve “parti içi önseçmen” seçimleri kurallarına göre; kesin üye çizelgelerinde adı bulunmasa dahi 20 Mart 2015 tarihinden sonra üyeliği kesinleşmiş olup da üye kütüğünde adı bulunanlar oy kullanamayacak fakat aday olup seçilebilecekler.  Üye çizelgelerinde yer almış olmakla beraber, ilgili seçim tarihinden evvelki bir yıllık süre içinde kınama cezası almış olanlar Tüzük hükümleri gereğince aday olamayacak.

İlçe kongresi delegeleri ve parti içi önseçmen seçimlerine ilişkin kurallarda da aynı kişinin hem delege hem de önseçmen adayı olamayacağı ifade edildi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@