Chp'den Hdp Açıklaması

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adana ve Mersin'deki HDP il binasına yönelik saldırıya ilişkin, “AKP kurmaylarının tahrik edici açıklamaları, hükümete bağlı olan kolluk güçlerinin tutumu, saldırı

Haberler 18.05.2015, 14:12
Chp'den Hdp Açıklaması

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adana ve Mersin'deki HDP il binasına yönelik saldırıya ilişkin, “AKP kurmaylarının tahrik edici açıklamaları, hükümete bağlı olan kolluk güçlerinin tutumu, saldırıların linç boyutuna ulaşmasının temel sebebidir” dedi.

Tanrıkulu, Twitter hesabından yapığı açıklamada “İki gün önce HDP'ye yönelik saldırılarla ilgili hükümeti uyardığım basın açıklamamı tekrar paylaşıyorum” diyerek şöyle devam etti:

“7 Haziran tarihine Cumhurbaşkanının iktidar partisi için miting meydanlarında oy istediği bir atmosferde girerken başta HDP olmak üzere CHP’nin de seçim bürolarına yönelik provokatif saldırıların her gün arttığına tanıklık ediyoruz. Zaten baraj yüzünden adaletsiz bir ortamda girilen seçimlere, oy oranı her geçen gün daha da düşmekte olan AKP’nin lehine yeni provokasyonların devreye sokulduğu anlaşılıyor.

AKP kurmaylarının tahrik edici açıklamaları, hükümete bağlı olan kolluk güçlerinin tutumu, saldırıların linç boyutuna ulaşmasının temel sebebidir. HDP’ye yönelik saldırıların hepsi önlenebilir, engellenebilir saldırılardır! Ancak kolluk güçleri bu saldırılara seyirci kalmakta, hükümetin ilgili bakanlıkları da bu tutumu desteklemektedir.

Demokratik bir ortamda gerçekleşmesi gereken seçimler, iktidarı kaybetme korkusundan dolayı iyice saldırganlaşan AKP’nin gerçek yüzünü ortaya koymaktadır. Ancak korkunun ecele faydası yok; AKP, iktidarının sonuna gelmiştir ve hiçbir baskı, halkın özgür iradesine ipotek koyamaz! Biz CHP olarak sadece kendi seçim bürolarımıza değil, tüm siyasi partilere yönelik saldırı ve provokasyonları da halkın iradesine yapılmış saldırılar olarak görüyor ve kınıyoruz! Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm birimler, bu tür saldırılar sonucu meydana gelen her türlü kaybın doğrudan sorumlusu olacaktır!” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@