Chp'den Ap'ye Tepki: Bu Karar Tarih Çarpıtıcılığıdır

ANKARA(ANKA) – CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Avrupa Parlamentosu’nun 1915 olaylarına ilişkin aldığı karara tepki gösterdi. İnce, bu karara karşı sakin ama kararlı, sonuç alıcı tepki göstermenin herkesin tarihsel soru

Haberler 15.04.2015, 22:47
Chp'den Ap'ye Tepki: Bu Karar Tarih Çarpıtıcılığıdır

ANKARA(ANKA) – CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Avrupa Parlamentosu’nun 1915 olaylarına ilişkin aldığı karara tepki gösterdi. İnce, bu karara karşı sakin ama kararlı, sonuç alıcı tepki göstermenin herkesin tarihsel sorumluluğu olduğunu belirterek, “Bu kararlarla gerçek ortaya çıkmaz. Hukuki niteliği bulunmayan bu karar tarih çarpıtıcılığıdır ve yaşanan acıları kanatmaktan başka bir sonuç doğurmaz” dedi.

CHP’li İnce Avrupa Parlamentosu’nun 1915 olaylarına ilişkin kabul ettiği tasarıya Twitter’dan tepki gösterdi.

Parlamento kararlarıyla tarih yazılamayacağına işaret eden İnce, “Bu kararlarla gerçek ortaya çıkmaz. Hukuki niteliği bulunmayan bu karar tarih çarpıtıcılığıdır ve yaşanan acıları kanatmaktan başka bir sonuç doğurmaz. Kendi tarihlerinde, Hocalı’da yaşananlar karşısında kafasını kuma gömenlerin tarihimizi hukuksuz bir şekilde yargılamaya hakkı yoktur. Bu karara karşı sakin ama kararlı, sonuç alıcı tepki göstermek herkesin tarihsel sorumluluğudur” dedi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@