Son Dakika

Chp Tilkilerin Gölgesinde Siyaset Yapıyor

SİVAS (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu Meclis gündemine gelen İç Güvenlik Paketini eleştiren muhalefeti sert sözlerle eleştirdi. CHP’yi tilkilerin gölgesinde siyaset yapmakla suçlayan

Haberler 13.02.2015, 18:25
Chp Tilkilerin Gölgesinde Siyaset Yapıyor

SİVAS (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu Meclis gündemine gelen İç Güvenlik Paketini eleştiren muhalefeti sert sözlerle eleştirdi. CHP’yi tilkilerin gölgesinde siyaset yapmakla suçlayan Başbakan Davutoğlu, “Hem çözüm sürecini devam ettireceğiz, hem özgürlükleri, demokratikleşmeyi sürdüreceğiz, hem de ülkemizin huzurunu kastedenlere dur demek için iç güvenlik reformunu önümüzdeki hafta meclisimizden çıkaracağız” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Sivas İl Kongresinde konuştu. İç Güvenlik Reform paketinin Meclise gelmesinin ardından birbiri ile itilaflı partilerin aynı çizgide buluştuğunu kaydeden Davutoğlu, “Özgürlüklerin teminatı için, güvenliğin ve huzurun sağlanması yönünde bir paket. Şimdi hepsi buna karşı çıkıyor. Kılıçdaroğlu halkı direnmeye çağırıyor. Halkla birlikte olamadığı için, sandığa giderken cesaret bulamadığı için direnmeye çağırıyor” dedi.

AK Parti’nin, millete, sandığa en önemlisi kendine güvendiğinin altını çizen Davutoğlu, “Biz tilki gölgesine sığınmayız ama CHP tilkilerin gölgesinde siyaset yapıyor. CHP karşı çıktı hadi onu anladık, provokasyon yapmıştı. DHKP-C’nin yürüdüğü yerlerde yürümüştü. Onu anladık, şimdi bu İç Güvenlik Paketine karşı çıkıyor. Ey Bahçeli, sen niye karşı çıkıyorsun? Kobani olayları başladığında devlet nerede, diye sormuştun. İşte bu reform devletin Türkiye’nin her yerinde olduğunu gösteren ve özgürlükleri de koruyan bir reform. Neden karşı çıkarsın?” diye konuştu.

-“AK PARTİ ÖZGÜRLÜKLERİN KALESİDİR”-

HDP’nin bir taraftan çözüm sürecinden bahsettiğini bir taratandan halkı tahrik edecek demeçler verdiğini kaydeden Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“İşte tarihi bir fırsatın eşiğindeyiz. Çözüm sürecine samimiyetle inanlar derhal silahları terk edip demokratik siyasetin önünü açmak durumundalar. Biz Türkiye'de her şeyin demokrasi yolu ile çözüleceğine inanıyoruz. Hiçbir zaman demokrasi dışı yöntemlere pabuç bırakmadık, bırakmayız. Sadece ve sadece millî iradeyi hâkim kılarız. Biz bu mücadeleyi kararlılıkla göstereceğiz. Kılıçdaroğlu tam o konuşmayı yapıp halkı tahrik ederken Pensilvanya’daki zatta New York Times’te bir makale yayınladı. O da aynı şeyi söyledi. O da Türkiye’de herkes baskı altında dedi. Hiçbir zaman milletimizin onurundan, milletimizin bize emanet ettiği bu büyük temsil emanetinden fedakârlık etmedik, etmeyiz. Millete gidip sığınamayanlar, milletten güç alamayanlar dışardaki bir takım unsurlarla Türkiye’ye karşı büyük bir kampanya içindeler. O makalede ve Kılıçdaroğlu Türkiye’de aynı dili kullanıyor, aynı tahriki yapıyor. Gayri Müslümler baskı altında diyor! Kürtlerin, Alevileri baskı altında olduğunu iddia ediyorlar o makalede. Hâlbuki Kürtlerinde, Alevilerinde Türkiye’deki bütün kardeşlerinde, hakkını hukukunu gözeten AK Parti dönemi oldu. AK Parti özgürlüklerin kalesidir. Hem çözüm sürecini devam ettireceğiz, hem özgürlükleri, demokratikleşmeyi sürdüreceğiz, hem de ülkemizin huzurunu kastedenlere dur demek için iç güvenlik reformunu önümüzdeki hafta meclisimizden çıkaracağız.”

Amerika’da 3 Müslümanın öldürüldüğü olaya da değinen Davutoğlu, “Geçtiğimiz hafta 3 şehidimiz oldu Amerika’da, katil bir ırkçı 3 genç Müslümanı, Suriyeli Müslümanı şehit etti. Barbarca, hunharca şehit edildiler. Bunların karşısında o şahadetlerin karısında bütün dünya sustu. Allah şahit, susarsak insanlık bize hakkını helal etmesin. Bu katliamlar karşısında susarsak Hz. Âdem bize hakkını helal etmesin, şehitlerin babası Hz. Ali bize hakkını helal etmesin, HZ. Hamza ve bütün ulu erenler hakkını helal etmesin. Susmayacağız.” dedi. (ANKA/SON)

(HSN/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@