Chp Sözcüsü Koç: Görevin Kılıçdaroğlu'na Tevdi Edilmesini Bekliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Davutoğlu’nun hükümeti kurma görevini yerine getiremediğini belirterek, Davutoğlu’nun görevini Cumhurbaşkanı’na iade etmesini, Cumhurbaşkanı’nın da görevi CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tevdi etmesini beklediklerini açıkladı.

Haberler 17.08.2015, 23:15
Chp Sözcüsü Koç: Görevin Kılıçdaroğlu'na Tevdi Edilmesini Bekliyoruz

ANKARA(ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Davutoğlu’nun hükümeti kurma görevini yerine getiremediğini belirterek, Davutoğlu’nun görevini Cumhurbaşkanı’na iade etmesini, Cumhurbaşkanı’nın da görevi CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tevdi etmesini beklediklerini açıkladı.

AK Parti ile MHP arasında yapılan görüşmeden de koalisyon çıkmaması üzerine CHP’li Koç yazılı bir açıklama yaptı.

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Anayasa’nın 109’uncu maddesi gereği 9 Temmuz 2015 tarihinde kendisine verilen hükümeti kurma görevini yerine getirmediğinin anlaşıldığını belirten Koç, “Bu sebeple kendisinin teamüllere uygun bir şekilde görevi Cumhurbaşkanı’na iade ederek demokratik meşruiyete ve milli iradeye saygısını göstereceğine inanıyor, daha sonra Cumhurbaşkanı’nın görevi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tevdi etmesini bekliyoruz” dedi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@