CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'lilerin Neden PKK'nın Adını Telaffuz Etmediklerini Açıkladı!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin MYK toplantısının ardından parti sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu. Faik Öztrak, CHP'li yetkililerin açıklamalarında PKK'nın ismini neden kullanmadıklarına dair eleştiriye yanıt verdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'lilerin Neden PKK'nın Adını Telaffuz Etmediklerini Açıkladı!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin MYK toplantısının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak gazetecilerin karşısına geçerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SUİKAST GİRİŞİMİNDE BULUNDUĞU GENEL BAŞKAN CHP GENEL BAŞKANI'DIR!

Faik Öztrak'ın açıklamalarının ardından soru – cevap kısmına geçildiğinde bir gazeteci CHP'li yetkililerin açıklamalarında neden PKK'nın isminin kullanılmadığını sordu. Bu konuda gelen eleştiriler hakkında fikrini beyan eden Faik Öztrak, “Biz CHP olarak terör örgütünün adının telaffuz edilmesi noktasında bir sorun yaşamıyoruz. Böyle bir ihtimal dahi yok. Yaptığımız açıklamalarda zaman zaman bunu ifade etmişizdir. Bölücü terör örgütünün suikast girişiminde bulunduğu genel başkan CHP Genel Başkanı'dır. Bu nedenle Kemal Kılıçdaroğlu'na telaffuz eleştirisi yapılmasını haksızlık olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPOGANDASINI YAPMAKTIR!

PKK'nın isminin telaffuz edilememesinin asıl nedenini açıklayan Faik Öztrak, “Vatandaşlarımızın katledilmesi her açıdan çok vahim ve üzüntü verici bir olaydır. Hükümetin başarısız olduğu bir olayda örgütün adının telaffuz edilmesi örgütün propogandasını yapmaktan başka bir işe yaramaz. Bizim isim söyleme konusunda bir çekincemiz yoktur ve de olamaz.” ifadelerini kullandı.

YOĞUN ELEŞTİRİ VAR!

Dünden itibaren sosyal medyada hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yayınladıkları taziye mesajlarında terör örgütünün ismini kullanmamaları nedeniyle yoğun bir eleştiri yapılmaya devam ediliyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@