Chp, Seçim Hükümetinde Yer Almayacak

CHP Sözcüsü Haluk Koç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert tepki gösterirken, “Yok sarayın adresini biliyormuş… Yere batsın senin Saray\'ın” dedi. Koç seçim hükümetinde olmayacaklarını belirterek, “Eğer CHP böyle bir teklifi kabul edecek olsa zaten kısa süreli seçim hükümetinde, AKP’nin teklifini kabul ederdi. O yüzden CHP’nin böyle bir hükümette yer alması mümkün değildir” diye konuştu.

Haberler 19.08.2015, 21:25
Chp, Seçim Hükümetinde Yer Almayacak

ANKARA (ANKA) - CHP Sözcüsü Haluk Koç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert tepki gösterirken, “Yok sarayın adresini biliyormuş… Yere batsın senin Saray'ın” dedi. Koç seçim hükümetinde olmayacaklarını belirterek, “Eğer CHP böyle bir teklifi kabul edecek olsa zaten kısa süreli seçim hükümetinde, AKP’nin teklifini kabul ederdi. O yüzden CHP’nin böyle bir hükümette yer alması mümkün değildir” diye konuştu.

Bugün Türkiye’nin derdinin “Cumhurbaşkanı” ya da “Saray” olmadığının altını çizen Koç, “Bugün Türkiye’nin derdi ateş düşen ocaklar, şehit olan gencecik fidanlarımızdır. Türkiye ateş çemberine döndü. 13 yıldır yönetenler hiç sorumlulukları yokmuş gibi, gündemlerini Saray'a kilitlemişler. Yok Saray'ın adresini biliyormuş... Yere batsın senin Saray’ın” ifadelerini kullandı.   

Koç, Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:

“CHP, normal demokratik teamüller gereği, hükümet kurma görevini almaya beklemektedir. Eğer bu verilmezse, bir yetki gaspı olduğunu da açıkça ifade etmektedir. Burada Davutoğlu’nun itirazını yapması gerekir. Ama ondan da bir davranış çıkmıyor. CHP böyle bir teklifi kabul edecek olsa zaten kısa süreli seçim hükümetinde, AKP’nin teklifini kabul ederdi. O yüzden CHP’nin böyle bir hükümette yer alması mümkün değildir.”  (ANKA/DEVAM)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@