Chp: Rtük'te Mezhep Mobbing'i Var Mı?

ANKARA (ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu,  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyesi Ali Öztunç’a makam odasında yapılan saldırıyı Meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, "R

Haberler 05.11.2014, 08:55
Chp: Rtük'te Mezhep Mobbing'i Var Mı?

ANKARA (ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu,  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyesi Ali Öztunç’a makam odasında yapılan saldırıyı Meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, "RTÜK'te mezhep mobbingi var mı?" diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde; Öztunç’a saldıran kişinin, saldırı esnasında “Atatürk’e sahip çıktığın kadar dine neden sahip çıkmıyorsun?” diye bağırdığı iddialarını anımsattı.

Sezgin Tanrıkulu, Akdoğan’a,  RTÜK  Üyesi Ali Öztunç’a makamında saldıran şahısın kim olduğunu ve bu kişinin  RTÜK’teki görevinin ne olduğunu sordu.

Tanrukulu Yalçın Akdoğan'ın yanıtlaması istemiyle şu soruları da yöneltti:

“Saldıran şahıs hakkında adli ve idari soruşturma açılmış mıdır? Açıldı ise soruşturmanın akibeti nedir?

Saldırıya gerçekleştiren şahıs kurumda çalışmaya hangi yıl başlamıştır? Saldıran şahıs RTÜK’e başka bir kurumdan geçiş yapmış mıdır? Saldıran şahıs talimat üzerine mi bu eylemi gerçekleştirmiştir?

 RTÜK tarafından hakaret gerekçisi ile televizyon ve radyolara son 5 yılda kaç ceza verilmiştir? Verilen cezaların konularına göre dağılımı nedir? RTÜK’te çalışan personelin mezheplerinden dolayı mobbing’e maruz kaldığı iddiası doğru mudur?” (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@