Chp Pm Toplandı

ANKARA (ANKA) – CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Merkezde toplandı. CHP’de önseçimin ardından, 26’sı İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere kontenjan adayları ile merkez yoklaması kar

Haberler 06.04.2015, 16:21
Chp Pm Toplandı

ANKARA (ANKA) – CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Merkezde toplandı. CHP’de önseçimin ardından, 26’sı İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere kontenjan adayları ile merkez yoklaması kararı alınan illerin milletvekili adayları belirlenecek.

7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinde milletvekili adaylarını belirlemek için 45 seçim çevresinde hakim denetiminde önseçim, 10 seçim çevresinde de eğilim yoklaması yapan CHP’de sıra kontenjan adayları ile merkez yoklaması kararı alınan illerde milletvekili adaylarını belirlemeye geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu üzerinde çalıştığı isimleri bugün tüzük gereği PM’nin onayına sunacak. Basına kapalı olarak saat 20.00 itibariyle Genel Merkezde toplanan PM’de, kalan 188 milletvekili adayı netleşecek.

Öte yandan CHP Liderinin bugün de çalışmalarına dışarıda devam ettiği, toplantının başlama saatinde Genel Merkeze geldiği belirtildi. PM toplantısı nedeniyle Genel Merkeze ziyaretçi alınmadı. Basın mensuplarına da yönetim katlarına çıkışı sağlayan kartlar verilmedi.

Partiler, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için seçim çevrelerine ait aday listelerini ise yarın en geç 17.00’ye kadar YSK’ya verecek. YSK geçici listeleri 15 Nisan’da, itiraz sürecinin ardından kesin listeleri ise 23 Nisan tarihinde ilan edecek.

CHP’de bir önceki PM’de alınan karara göre, Ankara 1. Bölge 1, 3, 5, 7’inci sıralar, Ankara 2. Bölge 1 ve 3’üncü sıralar, İstanbul 1. Bölge 1, 3, 5, 7, 9’uncu sıralar, İstanbul 2. bölge 1, 3, 5, 7’inci sıralar, İstanbul 3. bölge 1, 3, 5, 7, 9’uncu sıralar, İzmir 1. ve 2. Bölge 1, 3, 5’inci sıralar kontenjan adaylarına ayrıldı. Bu üç büyükşehirde ilk sıralara kadın adaylar yerleştirilecek.

Antalya 3’üncü sıra, Aydın 1’inci sıra, Adana 2 ve 5’inci sıralar, Adıyaman 2’inci sıra, Kahramanmaraş 2’nci sıra, Kayseri 2’nci sıra, Muğla 2’nci sıra, Mersin 1 ve 4’üncü sıralar, Tekirdağ 1’inci sıra, Zonguldak 2’nci sıra da merkez adaylarına ayrılmış durumda.

Merkez yoklamasıyla adayların belirleneceği iller ise şöyle:

“Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Mardin, Muş, Rize, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Van, Yalova ve Eskişehir.” (ANKA)

(GO/AYÇ)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@