Chp Orman Yangınları İçin Meclis Araştırması İstedi

CHP, orman yangınlarının sebepleri, meydana gelen can kayıpları ve maddi zararların araştırılarak orman yangınları konusunda etkin çözümler bulunabilmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.

Haberler 08.08.2015, 11:55
Chp Orman Yangınları İçin Meclis Araştırması İstedi

ANKARA (ANKA)- CHP, orman yangınlarının sebepleri, meydana gelen can kayıpları ve maddi zararların araştırılarak orman yangınları konusunda etkin çözümler bulunabilmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinde, 2007 yılında tarihinin en büyük orman yangınlarını yaşayan Türkiye'nin hala orman yangınlarına karşı ulusal bir politika oluşturamadığı belirtildi.

Önergenin gerekçesinde AKP Hükümetinin orman yangınlarının önlenmesi, ormanlarda açma yapılması ve ormanların işgalini önleyecek önlem almak yerine, “2B statüsündeki orman alanlarını yerli ve yabancı şirketlere satma ısrarı; ormanların yağmalanmasını, ormanlarda açma açılmasını, madencilik adı altında tahrip edilerek ya da yakılarak insan eli ile yok edilmesini adeta teşvik ettiği” iddia edildi. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@