Chp O Fotoğrafın Çekildiği Okulu Meclise Taşıdı

ANKARA(ANKA) - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Atatürk'ün karatahta başında ünlü fotoğrafını çektirdiği okulun yerinde yeller estiği iddiasını TBMM'ye taşıdı. Gök, Milli Eğitim B

Haberler 05.11.2014, 11:45
Chp O Fotoğrafın Çekildiği Okulu Meclise Taşıdı

ANKARA(ANKA) - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Atatürk'ün karatahta başında ünlü fotoğrafını çektirdiği okulun yerinde yeller estiği iddiasını TBMM'ye taşıdı. Gök, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya “Yaklaşık 250 öğrencinin öğrenimden mahrum bırakılmasının sorumlusu kimdir? öğrencilerin civar okullarda öğrenimlerini sürdürme olanaklarının yaratılması için ilgililere bir talimat verecek misiniz?” diye sordu.

Gök, Milli Eğitim Bakanı tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Ankara Hacıbayram'da kentsel dönüşüm uygulamalarıyla başlayan yıkımların mahalleyi okulsuz bıraktığını ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği servisi iptal edilmesiyle yaklaşık 250 öğrencinin öğrenim imkanının ortadan kalktığını iddia eden Gök, Milli Eğitim Bakanı'nın bu soruna hızla çözüm getirmesini isteyerek şu soruları yöneltti:

“Yaklaşık 250 öğrencinin öğrenimden mahrum bırakılmasının sorumlusu kimdir?

Atatürk’ün kara tahtanın başındaki ünlü fotoğrafının çekildiği, şimdi bir derneğin kullanımına verilen okul binasının kapasite durumu nedir? Bu binadan yeniden okul olarak da yararlanma imkânı araştırılmış mıdır?

Yeniden servis tahsis edilerek öğrencilerin civar okullarda öğrenimlerini sürdürme olanaklarının yaratılması için ilgililere bir talimat verecek misiniz?”(ANKA)

(CNS/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@