Chp Milletvekili Süheyl Batum İhraç İstemiyle Disipline Sevk Edildi (2/son)

ANKARA (ANKA)  - CHP MYK’da alınan kararla, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlı

Haberler 05.11.2014, 15:45
Chp Milletvekili Süheyl Batum İhraç İstemiyle Disipline Sevk Edildi (2/son)

ANKARA (ANKA)  - CHP MYK’da alınan kararla, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç tarafından yapılan yazılı açıklamada, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiği belirtildi.

 

-“PARTİ BÜTÜNLÜĞÜNÜ  SARSAN TUTUM”-

 

Açıklamada, “Son günlerde basında yer alan CHP’den istifa haberleri çerçevesinde açıklamalarda bulunan Eskişehir milletvekili Bedii Süheyl Batum, ‘İstifaların devam edeceği, bu istifalarla partiyi sarsacak düzene sokacakları…’ şeklindeki beyanları bile partiyi kamuoyu önünde doğrudan tartışmaya açan, parti bütünlüğünü sarsan tutum içine girmiş olmakla; Grup İç Yönetmeliği’nin 78, Tüzüğün 68/E, 70/A hükümleri uyarınca kesin çıkarma cezası istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevki kararlaştırılmıştır” denildi.

 

-TARIM İŞÇİLERİ DE GÜNDEMDEYDİ-

 

Toplantıda ayrıca, Isparta Yalvaç’da geçen hafta 17 mevsimlik tarım işçisinin trafik kazasında hayatlarını kaybetmesi konusunun da gündeme geldiği kaydedildi. Kılıçdaroğlu’nun, mevsimlik tarım işçilerinin sosyal güvenlik kapsamında olmadıklarını hatırlatarak, “Bir günlük sigortaları bile olsaydı, yakınlarına maaş ödenecekti. Ama olmadığı için öldükleri ile kaldılar” dediği belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun daha sonra toplantıya katılan CHP Grup Başkanvekillerinden mevsimlik tarım işçilerinin sosyal güvenceye kavuşmaları için gerekli yasal çalışmaya başlamalarını istediği ifade edildi.

 

-TÜRKMENLERE YARDIM TIRI YOLA ÇIKIYOR-

 

Toplantıda dış gelişmelerin de değerlendirildiği belirtilirken, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Pazar günü Iraklı Türkmenlere CHP’li belediyelerin topladığı yardımların ulaştırılması amacıyla bir heyetin yola çıkacağı haberini verdiği kaydedildi.

CHP’nin Avrupalı sosyalist ve demokratlarla daha yakın temasta bulunmaları amacıyla bir çalışma grubu kurulması kararının da alındığı ifade edildi. (ANKA/SON)

(GO/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@