Chp Lideri Kılıçdaroğlu:devlet Nasıl Yönetilir Kursu Açacağım

MERSİN (ANKA) - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Biz, ’Emekçiye iki ikramiye vereceğiz, mazotun fiyatını düşüreceğiz’ diyoruz. Hemen ’Kaynak nerede?’ diye soruyorlar. Bu ülkede kaynak var. Taşeron işçiliğini kaldıracağız. İktid

Haberler 13.05.2015, 17:52
Chp Lideri Kılıçdaroğlu:devlet Nasıl Yönetilir Kursu Açacağım

MERSİN (ANKA) - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Biz, ’Emekçiye iki ikramiye vereceğiz, mazotun fiyatını düşüreceğiz’ diyoruz. Hemen ’Kaynak nerede?’ diye soruyorlar. Bu ülkede kaynak var. Taşeron işçiliğini kaldıracağız. İktidar olunca onlara kurs açacağım. ’Hortumlar nasıl önlenir’ kursu açacağım, ’Devlet nasıl yönetilir’ kursu açacağım” dedi.

Kılıçdaroğlu, miting öncesi  Libya açıklarındaki uluslararası sularda saldırıya uğrayan “Tuna-1” adlı kuru yük gemisinde ölen  kaptan İlker Büyükdere’nin Anamur'daki baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Taziye sonrası mitin alanına glen Kılıçdaroğlu burada halka seslendi. Kılıçdaroğlu, 13 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin yanlış politikaları nedeniyle Türkiye’de 6 milyon 200 bin işsizin olduğunu söyledi. Libya açıklarındaki uluslararası sularda yük gemisine yapılan saldırıyı değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Biraz önce Libya’da saldırı sonucu öldürülen gemici kardeşimizin ailesine taziye ziyaretinde bulunduk. Allah rahmet eylesin, bu olay da yanlış politikaların bize getirdiği sonuçlardan kaynaklanmıştır. Yanlış dış politikalar nedeniyle 2 milyon Suriyeli, bunlar için ödenen 5.5 milyar  dolar. 7 Haziran’da hep beraber sandığa gidelim, 6 okun altına evetti basalım” dedi.

-“BU YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİM”-

Ülke için çocuklar için bayrak için var gücüyle çalışacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bu da benim size verdiğim bir sözümdür. Başarı her zaman güzeldir. Başarıyı her zaman yürekten kutlamak gerekiyor. 7 Haziran’da birinci parti olmamız için size büyük görev düşüyor. Bu konuda ortak mücadele edip, çok çalışacağız. Ülkemiz için, çocuklarımız için çalışacağız. 13 yılda 17 milyon yoksulumuz var. Size söz veriyorum CHP iktidarında kimse ’Ben yoksulum’ demeyecek. Bu yoksulluğu tarihe gömeceğim” diye konuştu.

-“ANAMUR MUZUNU ÇİKİTAYA EZDİRMEYECEĞİM”-

Anamur’un kendisine has son derece önemli markaları bulunduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “"Sizin çok güzel markalarınız var. Anamur muzunuz var. Tadı ve aroması güzel bir muzunuz var. CHP iktidarında muz üreticilerimizin daha fazla kazanması için her türlü tedbir alınacaktır. Anamur muzunu Çikita’ya ezdirmeyeceğim, bu bizim boynumuzun borcudur. Neden mi? Bir ülke üretirse bir ülke çalışırsa bir ülke istidam yaratırsa güzel olur. Önce üreteceğiz sonra hakça bölüşeceğiz. İnsanca ve hakça bir düzen kuracağız. Seçim bildirgemizi daha önce açıklamıştık. Güçlü bir sosyal devlet kuracağız. İşçi, memur, emekli, sanayici kazanacak. Hiçbir ailenin geliri 750 TL’nin altında olmayacak. Aile Sigortası’nı hayata geçireceğiz. Hedefimiz güler yüzlü bir Türkiye yaratmaktır. Biz, ’Emekçiye iki ikramiye vereceğiz, mazotun fiyatını düşüreceğiz’ diyoruz. Hemen ’Kaynak nerede?’ diye soruyorlar. Bu ülkede kaynak var. Taşeron işçiliğini kaldıracağız. İktidar olunca onlara kurs açacağım. ’Hortumlar nasıl önlenir’ kursu açacağım, ’Devlet nasıl yönetilir’ kursu açacağım” dedi.

-“BU ÜLKEYE AHLAKLI SİYASETİ GETİRECEĞİM”-

Kılıçdaroğlu, “Benim derdim bu ülkenin büyümesi, kalkınması. Benim amacım bu ülkede yoksulluğun olmaması. Benim derdin, Ramazan, Kurban bayramlarında dedelerin torunlarından kaçmaması. 13 yılda dünyanın malını götürdüler. Bu ülkeye ahlaklı siyaseti getireceğim. Gazi Mustafa Kemal'in partisini inşallah tek başına iktidar yapacağız” ifadelerini kullandı.

-“SOSYAL YARDIMLARI 2 KATINA ÇIKARACAĞIM”-

“CHP gelirse sosyal yardımlar kesilecek” eleştirilerinde değinen Kılıçdaroğlu, “Neden kesilsin. Ankara'daki köşeyi dönenler duysun sosyal yardımları 2 katına çıkaracağız. 720 liranın altında hiçbir ailenin geliri olmayacak. Aile hesabı açağız ve kadına yetki vereceğiz.  Benim ahlak inancımda sağ elin verdiğini sol el bilmez. Herkes kendi parasını çekecek kimse bilmeyecek” diye konuştu. (ANKA)

(EKİP/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@