CHP'li Öztürk Yılmaz'dan İsrail Anlaşması açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türkiye-İsrail arasındaki tazminat anlaşmasına ilişkin "Türkiye'nin itibarını, caydırıcılığını ciddi manada zedelediğini düşünüyoruz." dedi.

Haberler 18.08.2016, 17:40
CHP'li Öztürk Yılmaz'dan İsrail Anlaşması açıklaması

Nursima KESKİN / ANKARA, () - CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türkiye-İsrail arasındaki tazminat anlaşmasına ilişkin "Türkiye'nin itibarını, caydırıcılığını ciddi manada zedelediğini düşünüyoruz." dedi.

CHP Genel Başkan YArdımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, dış politikaya değindi. Öztürk Yılmaz, Suriye politikasına ilişkin şunları söyledi: "Suriye'de kazanan güç PYD'dir. Suriye'de sınırımızın hemen dibinde değil ama sınırımızın 20-25 kilometre aşağısında bir koridor oluşuyor ve Türkiye bunu önleyemiyor. Bütün sözlere rağmen koridor hızlı bir şekilde ilerliyor. Siyasi iktidar, Suriye konusuna ideolojik bakıyor. Esad saplantısı var, takıntısı var. Suriye'nin birliğini koruyabilecek belki de Esad ama Esad'ı zayıflatmak için onun karşısında kim varsa onu destekledi. Burada bir çark etme söz konusu olabilecek, belki de bir U dönüşü göreceğiz. Yakın bir vadede Türkiye gerçeklerle yüzleşecek, Esed tekrar Esad'laşacak. Böyle bir döneme giriyoruz."

Yılmaz, Türkiye-İsrail arasındaki tazminata ilişkin anlaşma için "Türkiye'nin itibarını, caydırıcılığını ciddi manada zedelediğini düşünüyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@