CHP'li Gök: Bu önerinin gündeme getirilmesi şu anda uygun değildir

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)'nın Cumhurbaşkanlığı'na bağlanmasına ilişkin "Biz de organların, kurumların nereye bağlı olduğu...

Haberler 29.07.2016, 13:58
CHP'li Gök: Bu önerinin gündeme getirilmesi şu anda uygun değildir
 Nursima KESKİN / ANKARA, () - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)'nın Cumhurbaşkanlığı'na bağlanmasına ilişkin "Biz de organların, kurumların nereye bağlı olduğu anayasa ve yasalarımızda bellidir. Böyle bir önerinin gündeme getirilmesi uygun değildir şu anda" dedi.

CHP'li Gök, TBMM'de gazetecilerin Genelkurmay ve MİT'in Cumhurbaşkanlığı'na bağlanmasına ilişkin sorularını yanıtladı. Levent Gök, Türkiye'nin bir an önce yaşadığı olağanüstü tablodan sıyrılarak, olağan döneme geçmesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu dönemin en büyük zorluklarından bir tanesi gerçek suçluyla suçsuzu ayırt edilebilmek. Bu tablo içinde iktidar ve devleti yöneten aygıtlara büyük görev düşüyor. Anayasamızın 105'inci maddesi cumhurbaşkanımızın sorumsuzluğunu düzenlemiştir. Böyle bir önerinin gündeme gelmesi ve tartışılmasını olumlu bulmuyoruz. Başkomutanlık temsili bir görevdir. Biz de organların, kurumların nereye bağlı olduğu anayasa ve yasalarımızda bellidir. Böyle bir önerinin gündeme getirilmesi uygun değildir şu anda. Başlıca tartışma yaratacak konulardan uzak durmamız gerekiyor"
 
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@